,,Organic City” ir Kęstutis Vaiginis

LIETUVA, LATVIJA

Grupę ,,Organic City” subūrė panašaus mąstymo muzikantai, kurie dalijasi savo meile džiazo muzikai. Repertuarą sudaro originalios „Atis Andersons“ kompozicijos parašytos džiazo, funk, boogaloo žanrais, siekiant paryškinti charizmatišką Hammondo vargonų skambesį, o taip pat ir pačius muzikos stilius. Grupė groja ir džiazo standartus moderniai tradiciniu atlikimu, kuris pasireiškia per kiekvieno menininko muzikinį skonį.
„Organic City“ yra unikali ir šiuo metu vienintelė rimta džiazo vargonų grupė Latvijoje bei viena iš nedaugelio Baltijos šalyse, kurios epicentras yra garsieji Hammondo vargonai, turintys unikalų skambesį. Instrumentas yra įvairiapusis kalbant apie tembra – nuo minkštų bei subtilių iki energingai svaiginančių muzikos garsų, kurie tiesiog pavergia klausytojų klausą bei širdį.

Kartu su Latvių grupe groja saksofonininkas Kęstutis Vaiginis. Tai vienas produktyviausių džiazo atlikėjų Lietuvoje. Ambicingas saksofonininkas, grojantis su aukščiausios klasės JAV džiazo muzikantais, tokiais kaip Alex Sipiagin, Dave Kikoski, David Berkman ir kt., yra daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir kviestinis artistas jis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Afrikos kontinentuose.

Prieš tris metus Kęstučiui Vaiginiui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau jis yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių – Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Davidas Kikoskis, Donaldas Edwardsas, Feritas Odmanas, Joonas Haavisto, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikai.

K. Vaiginis groja originalias kompozicijas ir džiazo standartus, kuriems būdingi moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiškos priemonių deriniai. Jo muzikoje jaučiama latin, be-bop, modern post – bop, afro muzikinių stilių bei džiazo grandų, tokių kaip Johnas Coltrane, Branfordas Marsalis, Wayne Shorteris, Joe Hendersonas, Davidas Sanchezas bei kt. didelė muzikinė įtaka.

Atlikėjo diskografijoje – keturi autoriniai albumai, jo kompozicijos įtrauktos ir į kelis lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą “Unexpected Choices”, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Koncertas kovo 2 d. 2019, Nidos meno kolonijeE. A. Jonušo g. 3, Nida, LT-93127 Neringa

Koncerto pradžia 20:30 val., (durys atidaromos 19:30).

Bilietai TIKETA