ALEXANDER BEETS QUINTET

Nyderlandai

Bet kur pasaulyje išgirdus Alexander Beets vardą, kažkur tuo metu esantis džiazo gerbėjas tikrai atsistos ir suklus. Galingasis tenoras Alexander Beets per pastaruosius kelis dešimtmečius pelnė tarptautinį pripažinimą dėl savo sprogstamo balso ir neginčijamo ritmo, pasirodydamas kartu su kitais garsiais atlikėjais, tokiais kaip Deborah Brown (JAV), Sylwester Ostrowski (PL) ir Koh Mr Saxman (TJ).

Išreikšdamas pagarbą legendoms, suteikusioms įkvėpimo per visą kūrybos laikotarpį, savo naujausiame albume „Big Sounds“ atlikėjas pateikia originalių kompozicijų, taip pat ir ilgą laiką mėgiamų Stanley Turrentine ir Cole Porter bei kitų autorių kūrinių. Tarp naujausių ir geriausių muzikantų albume pasirodo ir instituto pripažintas trimitininkas Miles Davis, Ellister van der Molen, A. Beets brolis Marius – bosistas, ne mažiau nei du olandų būgnų vunderkindai – Sven Rozier ir Tim Hennekes, ir galiausiai, žymusis džiazo klasikas Sebastiaan van Bavel bei energingasis ispanų pianistas Miguel Rodriguez.

Be savo kvinteto, A. Beets taip pat dirba su tarptautine grupe „Saskia Laroo“, „New York Round Midnight Orchestra“ ir „Sound of Siam Band“. Įvardindamas Stanley Turrentine ir Hank Mobley kaip pirmuosius atlikėjus, turėjusius jam įtakos, A. Beets ir toliau žavi savo gerbėjus visame pasaulyje savo puikiu svingo ir baladžių mišiniu – ryškiausiu šiuolaikinio tenoro džiazo kokteiliu.