Rugpjūčio 3 d., 2023

LEMBIT SAARSALU IR LEONID VINTSKEVICH

Estija, Lietuva

Ar galite įsivaizduoti nuolatos dirbantį duetą, kurio vienas narys gyvena Paryžiuje, o kitas Vienoje? Taip jau daugelį metų dirba Lembit Saarsalu, gyvenantis Taline, Estijoje ir Leonid Vintskevich, gyvenantis Kurske, Rusijoje. Jų duetas „JAZZ FOR TWO“ koncertavo daugelyje festivalių: Prahoje (1984 m.), Berlyne (1985 m.), Leipcige (1986 m.), „North Sea Jazz“ festivalyje Hagoje (1986 m.).

Iki šiol „JAZZ FOR TWO“ išleido du albumus: „Two Playing Jazz“ (1986 m.) ir „Blues for the Night“ (1991 m.). Stilistinis dueto diapazonas yra platus – nuo džiazo standartų (jų pačių apgalvota interpretacija) iki išplėstinių originalių kompozicijų, kuriose jie galėjo plėtoti savo ryškias muzikines idėjas. Lembit Saarsalu (gimęs 1948 m.) muzikinė praeitis yra kur kas margesnė. Jo pirmasis pasirodymas festivalyje įvyko Taline, kai jam buvo vos septyniolika metų. Po metų jis jau profesionaliai grojo turuose Rytų Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Kuboje ir keliose Europos valstybėse. Pabaigęs klarnetininko studijas Talino muzikos mokykloje, savo pirmąją grupę jis subūrė 1978 m. ir netrukus tapo vienu žymiausių džiazo atstovu Estijoje. Atlikėjas atkreipė kitų dėmesį savo galingu ekspresyviu tonu, individualiu požiūriu į standartines temas, niuansų suvokimu ir įtikinama improvizuotų solo plėtra. Leonid Vintskevich (gimęs 1949 m.) kilęs iš muzikalios šeimos. Jis išmoko groti pianinu būdamas vos septynerių metų. Baigė mokslus Kazanės konservatorijoje. Subūrė profesionalią džiazo grupę 1976 m. ir sulaukė pasisekimo, tačiau buvo labiau pripažintas kaip solo pianistas dėl savo išskirtinio virtuoziškumo ir neišsenkamos fantazijos. Lembit Saarsalu ir Leonid Vintskevich subūrė savo jėgas 1984 m. Nuo tada jų unikalus „nuotolinis“ duetas pelnė nuolatos didėjantį tarptautinį pripažinimą ir atlikėjai nusprendė toliau eiti progreso link.

Rugpjūčio 4 d., 2023

ALEXANDER BEETS QUINTET

Nyderlandai

Bet kur pasaulyje išgirdus Alexander Beets vardą, kažkur tuo metu esantis džiazo gerbėjas tikrai atsistos ir suklus. Galingasis tenoras Alexander Beets per pastaruosius kelis dešimtmečius pelnė tarptautinį pripažinimą dėl savo sprogstamo balso ir neginčijamo ritmo, pasirodydamas kartu su kitais garsiais atlikėjais, tokiais kaip Deborah Brown (JAV), Sylwester Ostrowski (PL) ir Koh Mr Saxman (TJ).

Išreikšdamas pagarbą legendoms, suteikusioms įkvėpimo per visą kūrybos laikotarpį, savo naujausiame albume „Big Sounds“ atlikėjas pateikia originalių kompozicijų, taip pat ir ilgą laiką mėgiamų Stanley Turrentine ir Cole Porter bei kitų autorių kūrinių. Tarp naujausių ir geriausių muzikantų albume pasirodo ir instituto pripažintas trimitininkas Miles Davis, Ellister van der Molen, A. Beets brolis Marius – bosistas, ne mažiau nei du olandų būgnų vunderkindai – Sven Rozier ir Tim Hennekes, ir galiausiai, žymusis džiazo klasikas Sebastiaan van Bavel bei energingasis ispanų pianistas Miguel Rodriguez.

Be savo kvinteto, A. Beets taip pat dirba su tarptautine grupe „Saskia Laroo“, „New York Round Midnight Orchestra“ ir „Sound of Siam Band“. Įvardindamas Stanley Turrentine ir Hank Mobley kaip pirmuosius atlikėjus, turėjusius jam įtakos, A. Beets ir toliau žavi savo gerbėjus visame pasaulyje savo puikiu svingo ir baladžių mišiniu – ryškiausiu šiuolaikinio tenoro džiazo kokteiliu.

LAS KARAMBA

Ispanija

Meilė – visko pradžia ir galutinis tikslas, o muzika jį papildo.

Šioje po pandeminėje technologijų eroje, kai fizinis kontaktas tapo prabanga, o žmonių tarpusavio santykius lemia sekėjai, patiktukai ir peržiūros, privalome ir vėl prisijungti prie didžiausio galios šaltinio Žemėje – meilės. Tos vidinės energijos, kuri slypi mumyse ir identifikuoja mus kaip emocines būtybes. Meilė sau už tai, kokie mes esame ir ką veikiame, tačiau daug svarbiau – meilė kitam žmogui, kuris neša sunkią istorijos ir kovos naštą – žmoniją.

„Las Karamba“, surengusi per 40 koncertų visoje Europoje, šiais 2023 metais pradeda turą „Humanity“, tuo pačiu pristatydama ir dalį savo kito albumo, planuojamo išleisti 2024 m. Daugiakultūrė grupė, sudaryta iš šešių migrančių moterų, kilusių iš Venesuelos, Kubos, Argentinos ir Katalonijos, buvo suformuota Barselonoje 2018 m. Dabar jos sukūrė naują, pilną energijos, svetingą, šiltą pasirodymą, kupiną muzikinių spalvų, paliesiančių kiekvieną klausytoją. O jos vis dar turi daug ką papasakoti ir daug ką pakeisti.

Rugpjūčio 5 d., 2023

LA CANARIAN LOCAL JAZZ BAND

Ispanija

Miguel Ramírez ir Miqui Delgado bendradarbiauja ir dalinasi scenomis jau daugiau nei trisdešimt metų, per kuriuos jie tapo bendraautoriais kelių artistinių projektų ir įrašų. Jie išliko aktyvūs iki pat šių dienų, dalindamiesi bendru entuziazmu, siekiant sukurti muziką savo pačių projektams ir kitiems atlikėjams. „The Canarian Local Jazz Band“ – projektas, sukurtas Miguel Ramirez and Miqui Delgado 2008 m., siekiant pareklamuoti ir prisidėti prie plataus džiazo repertuaro per visą jo gyvavimo laikotarpį.

VERY COOL PEOPLE

Latvija

Populiari Latvijos džiaz-fanko grupė „Very Cool People“ išleido „gyvos“ muzikos albumą „Woodstock’s Renaissance“, skirtą Janis Joplin, Jimi Hendrix ir The Doors. Albumas sukurtas kartu su populiaria Latvijos atlikėja Aija Andrejeva.

„Woodstock’s Renaissance“ albumo konceptas atsirado 2020 m., kai „Very Cool People“ kartu su Aija Andrejeva dalyvavo tarptautiniame improvizacijos, džiazo pasaulinio lygio muzikos festivalyje „Rīgas Ritmi“. Koncerto programa, skirta Janis Joplin, buvo pristatyta šiame festivalyje. Vėliau programa papildyta Jimi Hendrix ir The Doors dainomis, o viskas kartu tapo „Woodstock’s Renaissance“.

Naujoji programa pristatyta 2022 m. balandį Latvijos pakrantės Liepojos miesto teatre. Šis albumas taip pat buvo įrašytas Liepojoje. Programa atliekama daugelyje žymių koncertų tiek Latvijoje, tiek užsienyje.

Rugpjūčio 4 d., 2022

Prof. ARTŪRAS ANUSAUSKAS

LIETUVA

 

Prof. Artūras Anusauskas – džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, LMTA džiazo katedros vedėjas. Tarptautinių džiazo festivalių Bukarešte, Birštone, Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Liuksemburge,  Montreux, Minske, Kijeve, Vitebske, Kišiniove ir kitų dalyvis. Pianistas yra surengęs daug solinių fortepijono muzikos koncertų, koncertavęs su Valstybiniu simfoniniu, Kauno simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais. Žymesni koncertai: Stokholme, Rovigo, Maskvoje, Briuselyje, Krasnodare, Kišiniove, Gdanske, Erfurte, Varšuvoje, Helsinkyje, Kopenhagoje, Osle, Pekine ir kituose miestuose. . Koncertavo su žymiais užsienio atlikėjais: Steve Houghton (JAV), Jimmi Roger Pedersen (Danija), Jeff Cascaro (Vokietija), Anne Kierulf (Danija), Marco Tamburini (Italija), Rusty Jones (JAV), Mauro Campobasso, Daniele Scannapieco, Gaetano Partipilo (Italija), Vytautu Labučiu, Vladimiru Čekasinu.
1994 m. A. Anusausko džiazo kvintetas pelnė Birštono festivalio didįjį prizą, 1997 m. – Tarptautinio Leipcigo improvizacijos konkurso laureatas, 2005  m. apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizu už ryškią pastarųjų metų meninę veiklą.

Paskutiniai ryškesni koncertai surengti Čikagoje, Milane. Foggia, Liuksemburge, Tel Avive.

Atlikėjo diskografijoje – 29 CD plokštelės.

 

Rugpjūčio 5 d., 2022

MODAL JAZZ ENSEMBLE

LATVIJA

Profesionalių muzikantų kolektyvas, kuris dalijasi meile ir aistra Main Stream Jazz muzikai, ypač Hard Bob.

Madars Kalnins – klavišiniai.Madars Kalnins studijavo muziką visą savo gyvenimą – 1989 m. baigė Latvijos Muzikos Akademiją, o 2011 m. įgijo Džiazo pianisto Magistro laipsnį. Dalyvavęs įvairiuose festivaliuose, grojęs su pasaulio džiazo žvaigždėmis, puikiai žinomas Latvijos muzikantas. Nuo 2009 m. iki dabar dirba džiazo pianino mokytoju Latvijos Muzikos Akademijoje.

Norberts Skraucis – kontrabosas. Groja elektriniu bosu ir kontrabosu profesionalioje scenoje daugiau nei 20 metų. Reguliariai bendradarbiauja su profesionaliais įvairių stilių muzikantais ir kompozitoriais tiek Latvijoje, tiek užsienyje.

Vladas Zelkinas – būgnai / mušamieji. Patyręs džiazo veteranas, gyvenantis JAV nuo 1978 m., kur nuolat koncertuoja su įvairiais pasaulinio lygio džiazo ir R&B muzikantais. Vladas koncertavo pirmajame Detroito – Montrėjo džiazo festivalyje.

Indrikis Veitners – tenorinis saksofonas / klarnetas. Virtuozas saksofonininkas ir klarnetininkas, džiazo pedagogas, džiazo istorikas ir Latvijos muzikos akademijos džiazo katedros vedėjas. Jis nuolat įrašinėja ir koncertuoja su žinomais Latvijos muzikantais, tokiais kaip Raimonds Raubishko, Uldis Marhilevichs, Raimonds Macatsm, Deniss Pashksvich ir daugelis kitų.

Lauris Amantovas – trombonas. Itin talentingas, kūrybingas ir vienas ryškiausių naujosios kartos muzikantų. Jo muzikiniai pagrindai – Klaipėdos universiteto katedra, meistriškumo kursai su geriausiais: Peteriu Herbolzheimeriu ir Jiggsu Wighamu. Jis taip pat yra įvairių scenos menų konkursų laureatas. Be to, jis yra įvairių džiazo grupių – „West Coast Band“, „Riga Cool Quintet“, „Mirage Jazz Orchestra“, „Mirage Octet ir jo Quartet“ – iniciatorius ir įkūrėjas.

Normundas Piesis – trimitas / kornetas. Normundas yra mūsų grupės papildymas. Latvijos muzikos akademijos (Džiazo fakulteto) absolventas. Normundas buvo universalus trimitininkas, įrašų atlikėjas, sesijų muzikantas, pedagogas, aranžuotojas.

 

Rugpjūčio 5 d., 2022

AYOM SEXTET

BRAZILIJA, PORTUGALIJA, ISPANIJA, ANGOLA

„Ayom“ yra muzikos jūrininkai, plaukiantys Juoduoju Atlantu nuo Brazilijos iki Angolos ir Žaliojo Kyšulio su ryškiu Viduržemio jūros tapatumu.
„Jų skambesys yra braziliškų, atogrąžų, afrolatinų ir afrolusitų garsų derinio miksas, grojamas su nenugalimu svingo supimu, kaip tropinė saulė, prasiskverbianti pro pilkus debesis“.
„Ayom“ reiškia „Muzikos valdovą“, kuris afro-brazilų mitologijoje (Candomblè) įsikūnijęs tambūro būgne ir mokė žmones groti muziką ir dainuoti.
Šimtmečio senumo tradicijos derinamos su juodąja ir ritmine luzofoninių kultūrų kalba – „Ayom“ suteikia karštą ir dvasingą kelionę po Afrikos diasporą. Taigi, muzikalumas klesti klajokliškai, giliai, provokuojantis ir šokantis, kur tradicija ir užvaldymas, vyrai ir moterys, poezija ir energija, džiaugsmas ir įsitraukimas egzistuoja kartu.
„Ayom“ yra daugiakultūrė grupė, kurią sudaro šeši nariai iš Angolos, Brazilijos, Graikijos ir Italijos, o scenos centre – brazilų dainininkė ir perkusininkė Jabu Morales.

 

Rugpjūčio 6 d., 2022

CHANDA RULE & SWEET EMMA BAND

AUSTRIJA

„Sweet Emma“ buvo garsi pianistė ​​ir dainininkė iš Naujojo Orleano, nuolat dainavusi Preservation Hall. Nat & Cannonball Adderly savo dainą „Sweet Emma“ skyrė jai… tai yra bendras šios ypatingos festivalio programos įkvėpimas!

Chanda Rule, magiškoji vokalistė iš pietinės Čikagos pusės, giliai įsišaknijusi Pietų bažnytinėje muzikoje, taip pat šiuolaikinėje groove muzikoje.
Grupė „Sweet Emma“ groja improvizuotus ir įvairiapusiškus kūrinius, maišydama pietietiškas darbo dainas, spiritualines, tradicines Afrikos dainas ir NU GROOVES. Kartu stulbinančius solo groja Osianas Robertsas ir Paulas Zauneris, trombonu ir tenoriniu saksofonu, Mario Rom trimitu, taip pat Janas Korinekas, garsus hammondo vargonų magas iš Prahos. Jų „sielingiems“ pasirodymams grūvo ritmo prideda Christianas Salfellneris būgnais.

 

Rugpjūčio 6 d., 2022

KAUNO BIGBENDAS

LIETUVA

Džiazo orkestras – lyderis ir legenda Lietuvos džiazo muzikos pasaulyje – Kauno bigbendas su vyriausiuoju dirigentu Jievaru Jasinskiu paruošė muzikinę kelionę – susitikimą su kita legenda, kurios pasaulis neteko praėjusiais metais – Chick Corea – džiazo muzikos ikona, kurios šviesa ilgai mus lydės. Kauno bigbendas parengė programą, sudarytą iš Chick Corea kompozicijų, kuriose ryškios Chick Corea preferencijos – nuo samba, Afro-Cuban ritmų, baladžių iki svingo ir intelektualių džiazo muzikos kokteilių. Central Park, La Fiesta – tai tik kelios žavios, įsukančios į džiazo šventę kompozicijos iš dešimties, kuriose girdimi ir jaučiami Chick Corea atšvaitai.

Liepos 30 d., 2020

KRZYSZTOF KOBYLIŃSKI

LENKIJA


Krzysztof Kobyliński – pianinas

Pianistas, kompozitorius, orkestro vadovas, „Palmjazz“ ir „Filharmonia“ festivalių rengėjas ir kūrybos vadovas, taip pat, Glivicėje, Lenkijoje esančio, privataus kultūros centro „Jazovia“ įkūrėjas, IT specialistas ir matematikas. Jo muzikinė kūryba dažniausiai svyruoja tarp džiazo ir etno muzikos, ji neseka vienos krypties ir maišo skirtingus muzikos stilius. Bet svarbiausia, Kobylinskio muzikoje yra emocionalumas ir melodingumas, kurie privers klausytoją išgyventi jo muziką. Šiuo metu jis yra išleidęs virš 30 albumų įvairiose sudėtyse, įskaitant jo grupę „KK Pearls“, solo, bei albumus su kviestiniais svečiais. „Nidos Džiazo Maratone“ atlikėjas gros kūrinius iš albumo „Sagrada Familia“, bei garsių lenkiškų dainų interpretacijas.

 

Liepos 31 d., 2020

GIUNTER PERCUSSION

LIETUVA

Pavel Giunter – perkusija
Sigitas Gailius – perkusija
Andrius Rekašius – perkusija
Tomas Kulikauskas – perkusija

Ansamblį ,,Giunterio perkusija” (anksčiau ,,Vilniaus mušamieji“) 1995 m. įkūrė Pavel Giunter. Lietuvoje tai pirmasis tokio pobūdžio perkusijos ansamblis. Per 18 jo veiklos metų muzikantai sulaukė visuomenės pripažinimo ir tapo populiarūs Lietuvoje ir užsienyje. Ansamblis dažnai dalyvauja festivaliuose Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Danijoje. Žinomi šiuolaikiniai Lietuvos kompozitoriai skiria savo kūrinius šiam ansambliui. Visi grupės nariai yra aukšto lygio profesionalai. Ansamblis groja klasikinę, modernią, liaudies, populiariąją ir džiazo muziką.

Ansamblio ,,Giunter percussion“ įkūrėjas ir lyderis yra Pavel Giunter. Jis yra vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, solistas, atliekantis klasikinę, moderniąją, world ir jazz muziką. Jam dedikuoti daugelis lietuvių autorių kūrinių. P. Giunter nuolat dalyvauja klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektuose kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu orkestrais, kameriniais ansambliais ir solistais.

 

Liepos 31 d., 2020

MARIS BRIEZKALNS QUINTET FEAT. DINARA RUDANE

LATVIJA

Maris Briezkalns – mušamieji, grupės lyderis
Dināra Rudāne – vokalas
Viktors Ritovs – klavišiniai
Raimonds Macats – armonikėle, klavišiniai
Kristaps Lubovs – saksofonas
Andris Grunte – kontrabosas

Maris Briezkalns Quintet („MBQ“) yra viena garsiausių akustinių, Latvijos džiazo scenos, grupių. „MBQ” yra pasirodžiusi tokiose tarptautinėse scenose kaip: „MIDEM“, „Pori Jazz“, Londono Džiazo festivalis, „Ottawa Jazz“, „Jazz at Castle“ (Praha), Venecijos Džiazo festivalis, „Tokyo Jazz“, „Blue Note Jazz Club“ (Niujorkas).
Grupė yra sulaukus daugybės gerų atsiliepimų:
„Aš puikiai praleidau laiką grodamas su šiais talentingais atlikėjais. Sprendžiant pagal šią grupę, džiazas Latvijoje yra pasaulinio lygio. Mūsų vakaras kartu buvo nuostabus!“ – Brian Lynch
„Maris Briezkalns ir jo grupė įrodė, kad latviškas džiazas yra daugiau, nei tik gyvas ir sveikas, jie įkūnija tą kūrybinę energiją, kuri yra unikali žmogiškumo dvasiai. Latvija yra viena iš pirmūnių kultūriniame peizaže, o vietiniai muzikantai užima svarbią vietą pasaulinėje scenoje. Iškilus triumfas!“ – Jeff Levenson, įrašų studijos „Half Nore“ vice prezidentas.

DinaraRudane MBQ

 

Rugpjūčio 1 d., 2020

VLADIMIR ČEKASIN IR DRAUGAI. “NOSTALGY” (PROBABLY NEVER AGAIN)

LIETUVA

Vladimir Čekasin ir draugai

Vladimir Čekasin – saksofonas
Leonidas Šinkarenka – bosas
Vytautas Labutis – saksofonas, klavišiniai
Oleg Molokojedov – klavišiniai
Arvydas Jofė – mušamieji
Gediminas Laurinavičius – perkusija

Legendinis džiazo atlikėjas, savito braižo saksofonininkas, kompozitorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vladimiras Čekasinas yra unikali asmenybė. Talentingas ir išskirtinis pedagogas, kurio įtaką iki šiol jaučia skirtingų kartų džiazo meistrai.
1979 m. Vladimiras Čekasinas į vieną kolektyvą sukvietė tokius atlikėjus kaip būgnininką, išradingą perkusininką Gediminą Laurinavičių, džiazo virtuozą – kvavišiniką Olegą Molokojedovą, bei Leonidą Šinkarenką, kuris grojo bosine gitara. Taip susikūrė Vladimiro Čekasino kvartetas. Kartu jie pradėjo groti ir koncertuoti, ruošė programas, ko pasekoje gimė sėkmingiausias jų projektas pelnęs ne vieną pripažinimą – Nostalgy.
Paskutinis jų bendras koncertas vyko Rusijoje, Sankt Peterburge, Ermitaže 2011 metais. Tačiau šiemet jubiliejinio 20 – ojo „Nida Jazz Maratonas” festivalio metu turėsite unikalią galimybę juos išvysti greičiausiai paskutinį kartą. Šis pasirodymas Nida Jazz festivalio metu pavadintas – Probably never again. Koncerto metu skambės išplėsta programa, kurioje visi turės savo solo partijas.

 

Rugpjūčio 1 d., 2020

VERY COOL PEOPLE

LATVIJA

Andris Augstkalns – trimitas
Māris Jēkabsons – tenoro saksofonas
Laura Rozenberga – trombonas
Kristaps Lubovs – baritoninis saksofonas
Elvijs Grafcovs – gitara
Māris Vitkus – vargonai, klavišiniai ir sintezatorius
Jānis Olekšs – bosinė gitara
Andris Buiķis – mušamieji

Tai neeilinis muzikos užtaisas: „Funk“ ir „Soul“ su džiazo, „Surf“ ir Klezmerių muzikos prieskoniais. „Very Cool People“ turi tvirtus pagrindus džiaze, „Funk“ ir „Soul“ tačiau semiasi daug įkvėpimo iš „Surf“, Klezmerių muzikos, roko ir hiphopo. „Very Cool People“ skleidžia džiazą ir „Funk“ šokių aikštelėse nuo 2007-ųjų. Kilus iš Rygos, ši grupė užveda festivalius ir klubus nuo Estijos iki Rumunijos, nuo Ispanijos iki Pietų Korėjos. Jie visada pasiruošę naujiems eksperimentiniams garsams, todėl „Very Cool People“ bendradarbiauja su galybėmis atlikėjų iš įvairiausių šalių. Ir nors jie visų pirmą yra gyva grupė, jie taip pat yra išleidę šešis studijinius albumus, kurie susilaukė kritikų dėmesio, bei buvo nominuoti keliems apdovanojimams.

Kaip rašė vienas didžiausių Latvijos muzikos žurnalų „Mūzikas Saule“ – „Jie maišo putojantį „Funk“, džiazo ir bliuzo kokteilį, į jį pridėdami prieskonių, kurių paslaptis išmano tik jie – išties „kieti“ žmonės.“

Rugpjūčio 4 d., 2021

KLAIPĖDOS DIKDILENDAS

LIETUVA

Algis Kilis – saksofonas
Laimonas Urbikas – saksofonas
Viačeslav Krasnopiorov – būgnai
Valdas Surdokas – trombonas
Vaidas Rūkas – bandža

Klaipėda nuo senų laikų garsėja kaip tradicinio džiazo sostinė ir pirmieji diksilendo muzikos festivaliai prasidėjo būtent uostamiestyje. Tad ir šį jaunų, veržlių muzikantų kolektyvą, būtent Nidos džiazo festivaliui subūrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Algis Kilis. Kiekvienas šio diksilendo narys aktyviai koncertuoja ir dalyvauja tiek miesto tiek šalies kultūriniame gyvenime.

Rugpjūčio 4 d., 2021

GEDAS DRUMS SINDICATE FEAT. G. LAURINAVIČIUS

LIETUVA

Gediminas Laurinavičius – perkusija

Gediminas Laurinavičius – perkusijos virtuozas, nuolat eksperimentuojantis, įvairiapusis, į savo pasirodymus publiką įtraukiantis būgnininkas. Yra grojęs su visais ryškiausiais Lietuvos džiazmenais: V. Čekasinu, P. Vyšniausku, V. Labučiu, V. Tarasovu ir kitais. Festivalio „Nida Jazz Maratonas“ metu jį išvysite prie Vytauto Kernagio paminklo, kur jis į savo pasirodymą įtrauks visus aplinkinius.

Rugpjūčio 5 d., 2021

PETRAS GENIUŠAS

LIETUVA

Petras Geniušas – fortepijonas 

Tarp Lietuvos atlikėjų Petras Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Įgimtas žingeidumas skatina jį neapsiriboti vien klasikinio pianisto patirtimi ir veikla, nenuilstamai plečiant savo muzikinį akiratį – nuo anglų virginalistų ir įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir Petro Geniušo klasikinio muzikavimo praktiką. Šalia išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui, tai, matyt, yra viena vertingiausių šio pianisto savybių.

Rugpjūčio 5 d., 2021

GRUPĖ „LET ALONE“

LIETUVA

Viktorija Raibužytė – vokalas
Danielius Skeivelas – el. gitara
Arvydas Meška – klavišiniai
Sergėjus Sopelevas-Visocki – bosinė gitara
Kamilė Griušytė – mušamieji ir pritariamasis vokalas

Grupė “Let Alone” gyvuoja nuo 2018 m., tačiau po šiuo sceniniu vardu aktyviai veikti pradėjo  2019 metais. Veržlus bliuzroko stilius bei originali kūryba vienija nemenką sceninę patirtį turinčius atlikėjus. “Let Alone” iš daugelio išsiskiria tuo, kad grupės nariai yra skirtingų kartų atstovai. Jų kuriama bluesrock ir jazz stilių muzika stebina savo veržlumu, įvairove ir fantazija. Kiekvienas narys išlaiko savitumą grupės atmosferoje ir įneša skirtingą muzikinį indėlį. Tvirtumo ir harmoninio stabilumo pagrindu tampa originalios grupės lyderio Sergėjaus kompozicijos bei aranžuotės. Tekstus ir pagrindines melodijas kuria Viktorija, išraiškingas solo partijas – Danielius, o svarbiausius akcentus kūriniuose sudeda Kamilė ir Arvydas.

Rugpjūčio 5 d., 2021

GLIMSTEDT PRISTATO – NIDA JAZZ MARATONAS JAM SESSION

LIETUVA

jam session

Po ilgos pertraukos į „Nida Jazz Maratonas“ sugrįžta „Jam Session“, kurie vyks Menų zonoje rugpjūčio 5–6 dienomis, nuo 23 val. Pristatydama šią išskirtinę festivalio dalį, advokatų kontora „Glimstedt“ sako, kad džiaze, kaip ir teisėje, aukšto lygio improvizacijos įmanomos tuomet, kai jas atlieka susigrojusi, kūrybinga ir motyvuota komanda. „Jam Session“ vakarai skirti ištikimiausiems džiazo gerbėjams, norintiems ne tik išvysti džiazo virtuozų meistriškumą, bet ir smagiai pabendrauti su jais neformalioje meniškoje aplinkoje.

Rugpjūčio 6 d., 2021

LORENZO DE FINTI KVARTETAS

ITALIJA

Lorenzo De Finti – pianinas
Stefano Dall’Ora – kontrabosas
Marco Castiglioni – būgnai
Alberto Mandarini –  trimitas

Lorenzo De Finti kvartetas aktyviai veikia nuo 2016 m. ir jau yra išleidę du albumus “We Live Here” ir “Love Unknown”, kuriuos išleido Losen Records leidykla. Kvartetas aktyviai vykdė turą po visa Europą (Italiją, Šveicariją, Norvegiją, Lietuvą, Lenkiją, Prancūziją, Angliją, Švediją, Estiją, Turkiją ir Daniją), bet dėl pandemijos turėtjo sustabdyti savo turą. Tinklapyje Allaboutjazz.com grupės muzika pristatoma kaip ta, kuri paliečia įvairias temas: šiek tiek romantikos, po to rimtumo ir intensyvumo, pereinama į liūdesį ir net iššūkių kėlimą.

Rugpjūčio 6 d., 2021

GLIMSTEDT PRISTATO – NIDA JAZZ MARATONAS JAM SESSION

LIETUVA

jam session

Po ilgos pertraukos į „Nida Jazz Maratonas“ sugrįžta „Jam Session“, kurie vyks Menų zonoje rugpjūčio 5–6 dienomis, nuo 23 val. Pristatydama šią išskirtinę festivalio dalį, advokatų kontora „Glimstedt“ sako, kad džiaze, kaip ir teisėje, aukšto lygio improvizacijos įmanomos tuomet, kai jas atlieka susigrojusi, kūrybinga ir motyvuota komanda. „Jam Session“ vakarai skirti ištikimiausiems džiazo gerbėjams, norintiems ne tik išvysti džiazo virtuozų meistriškumą, bet ir smagiai pabendrauti su jais neformalioje meniškoje aplinkoje.

Rugpjūčio 7 d., 2021

ACCORDION AFFAIRS „LE PETIT OISEAU“

VOKIETIJA

Jörg Siebenhaar – akordeonas ir pianinas
Konstantin Wienstroer – bosas
Peter Baumgärtner – būgnai

Trio ar kvartetas? Accordion Affairs yra abu: Jörg Siebenhaar (akordeonas ir pianinas), Konstantin Wienstroer (bosas) ir Peter Baumgärtner (būgnai). Ypatingą skambesį sukuria tuo pačiu metu akordeonas ir pianinas, kurie gerokai praplečia aranžavimo ir improvizacijos galimybes. Akordeonas ir fortepijonas tampa vienu! Trijulė klausytojus žavi savo nepaprasta garso dinamika nuo beveik šnabždėjimo iki itin triukšmingų ir išraiškingų garsų. Stilistiškai atvira programa svyruoja nuo pasaulio muzikos iki skirtingų kultūrų, nuo jų pačių kompozicijų iki didžiojo akordeonisto Richardo Galliano ar gitaristo Johno Scofieldo kūrinių interpretacijų.

Rugpjūčio 8 d., 2021

TAYLOR – VINTSKEVICH QUARTET FEAT. EVE CORNELIOUS

RUSIJA/JAV

Eve CorneliOus – vokalas
Leonid Vintskevich – fortepijonas
Nicolai Vintskevich – saksofonas
Joel Taylor – perkusija
Romain Labaye – bosas
Mike Miller – gitara

Šis projektas pelnė tarptautinį pripažinimą dalyvaudamas didžiuosiuose tarptautiniuose festivaliuose Rusijoje, Europoje ir Skandinavijos šalyse bei leidžiant albumus su garsiomis įrašų kompanijomis. Eve CorneliOus laikoma viena paklausiausių koncertuojančių vokalisčių. Turtingos paletės balso savininkė, sušildanti džiazo melodijas populiariosios muzikos intonacijomis, sužavėjo Europos, JAV, Japonijos ir Kubos publiką, yra visada laukiama Rusijos koncertų salėse ir klubuose.

Leonidas Vintskevich Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas, festivalio „Džiazo provincija“ meno vadovas, sumanytojas ir organizatorius. Šio meistriško ir išradingo pianisto ir kompozitoriaus muzikoje rusų folkloras pinasi su Europos džiazo tradicijomis.

Jaunosios kartos džiazo profesionalas, saksofonistas Nikolai Vintskevich patraukė pasaulio dėmesį 1999 m. pasirodęs JAV scenoje su džiazo maestro Lioneliu Hamptonu. Išsyk pelnęs kritikų pripažinimą, jis tebeliko įdomus, novatoriškas atlikėjas, ieškantis naujo skambesio, derinantis technologijas ir klasikinį džiazą.

Universalus, plataus muzikinio spektro būgnininkas Joel Taylor yra grojęs ir įrašęs albumus su tokiais atlikėjais kaip Al di Meola, Franku Gambale, Andy Summersu, Brianu Brombergu, Mikeʼu Garsonu ir kitais. Su daugeliu kompozitorių bei atlikėjų įrašė muziką kino filmams, televizijos ir radijo programoms bei reklamos filmukams.

Romain Labaye pradėjo savarankiškai groti būgnais būdamas 2 metų, o galiausiai įsimylėjo bosinę gitarą būdamas 14 metų, kai išgirdo „Weather Report“ ir ypač Jaco Pastorius. Didžiąją laiko dalį jis praleido Paryžiaus „jam“ sesijose, kur susitiko ir grojo su keletu didžiausių Paryžiaus džiazo scenos vardų.

Mike Miller yra gitaristas, žinomas kaip grojantis beveik visų įmanomų rūšių muziką. Jis grojo daugiau nei 200 albumų ir išleido daugybę savo paties įrašų, taip pat rašė muziką kitų atlikėjų leidimams, dirba su daugeliu kino ir televizijos projektų.

 

Rugpjūčio 1-3 d., 2019

Girmantė ir Andrejaus Polevikovo trio
LIETUVA


Andrejus Polevikovas – klavišiniai
Denis Murašo – kontrabosas
Augustas Baronas – mušamieji
Girmantė Vaitkutė – vokalas

Girmantė ir Andrejaus Polevikovo trio – scenos bendražygiai ne vienerius metus. Dainininkė ir muzikantai ryškiai šviečia Lietuvos muzikos padangėje, koncertuoja, kuria ir įrašinėja muziką.
Šįkart programa – įkvėpta Andrejaus prieš kelis metus išleistos kompaktinės plokštelės Ethnic Mood. Šis pianisto debiutinis albumas visiems intelektualios muzikos gurmanams atskleidė spalvingą nuotaikų pynę, kurioje, vienas kitą papildydami, į bendrą skambesį susilieja nacionalinis autentiškumas ir modernaus džiazo laisvumas. Albume kūrėjas sugebėjo meistriškai apjungti šiuos du skirtingus žanrus: folklorą ir džiazą.
Viena vokalisčių, prisidėjusi prie albumo – Girmantė Vaitkutė. Jai labai artimos liaudies dainos, nes su jomis atlikėja augo, o dabar su A. Polevikovo trio toliau plėtoja liaudies muzikos ir džiazo ryšį.


 

Luca Giordano Band
ITALIJA

Luca Giordano – Gitara ir vokalas

Abramo Riti – Klavišiniai

Walter Cerasani – Bosinė gitara

Lorenzo Poliandri – Mušamieji

Italas Luca Giordano persikėlė į Čikagą sulaukęs 25 metų, kur įgijo vertingos patirties grodamas kartu su Čikagos bliuzo meistrais. Jis pasirodė scenoje su tokiais grandais kaip: Sharon Lewis, Willie “Big Eye” Smith, Les Getrex, JW Williams, James Wheeler & the Rosa’s Lounge All-Stars. Gitaristas, grupės lyderis, dainininkas ir dainų autorius Luca Giordano tapo vienu iš geriausių bliuzo talentų iš Europos tiek atlikdamas savo muziką, tiek dalyvaudamas projektuose su kitais muzikos atlikėjais.

„Labai jausmingai sujungdamas bliuzą, džiazą ir funką Giordano rodo, kad jis yra vienas iš pirmaujančių bliuzo atlikėjų iš Europos ir kad jis gali būti vienoje gretoje su geriausiais pasaulyje. Luca Giordano dainų rašymas rodo jo patirti, brandumą ir sudėtingumą bei kokybę. Jo muzikantai yra nepailstantys, o grupė yra pasiruošusi iššūkiams atlikdami kiekvieną dainą su jaudinančiu ir intensyviu atsidavimu. Labai rekomenduojama bliuzo mėgėjams, kurie nori išgirsti, ką reiškia tikrasis bliuzas ir koks bliuzas gali būti.“
STEVE JONES – CROSSROAD BLUES SOCIETY ILLINOIS USA

 
Peter Weiss Group. „The good View“
VOKIETIJA

Ryan Carniaux – Trimitas

Sebastian A. Sternal – klavišiniai

Hendrika Entzian – kontrabosas

Peter Weiss – mušamieji

Kristina Brodersen – Saksofonas

„The Good View“ – naujas būgnininko Peter Weiss projektas apjungiantis geriausius muzikantus iš Nordrhein-Westfalen. Grupės muzikantai yra aukščiausios klasės instrumentalistai ir turi puikią reputaciją Vokietijoje ir pasaulyje. Sebastian Sternal yra tris kartus laimėjęs Vokietijos džiazo „Echo“ ir buvo pripažintas geriausiu džiazo pianistu Vokietijoje. Ryan Carniaux (iš Niujorko) yra trimito profesorius garsiajame Folkwang Music+ universitete. Hendrika Entzian laimėjo WDR Jazzaward už kompoziciją ir aranžavimą, o Kristina Broderson yra ne tik Lee Konitz studentė, bet ir jo scenos partnerė. Visi jie puikiai jaučia vienas kitą scenoje ir komunikuoja per muziką. Grupės programą sudaro jų pačių kurti originalūs kūriniai ir keletas džiazo standartų.

 

Theo Croker
JAV

Theo Croker – trimitas

Mike King – klavišiniai

Nick Jurd – bosinė gitara

Shekwoaga Ode – mušamieji

Trimitininkas, kompozitorius ir daugeliu instrumentų grojantis Theo Croker yra žinomo trimitininko Doc Cheatham anūkas ir buvęs legendinio džiazo trimitininko Donald Byrd studentas. Jis natūraliai seka vidinį potraukį kurti, nes pradėjo groti trimitu dar klausydamasis, kaip Niujorke groja Doc Cheatham, paauglystėje mokėsi Douglas Anderson menų mokykloje Džiaksonvilyje, o profesionalias muzikanto studijas tęsė Oberlin koledžo muzikos konservatorijoje. Pradėjęs profesionalaus muzikanto karjerą Theo Croker yra nuolatos kviečiamas dirbti su žinomais hiphopo atlikėjais J. Cole, Commmon, Ari Lennox ir kitais.

Theo Croker savo muziką apibūdina kaip intymų „tamsių kasdienybės ritualų“ tyrinėjimą, kuris yra lyg jo asmeninių, dvasinių ir kūrybinių patirčių atspindys. Star People Nation projektas yra jo provokacinių ir itin aistringų, visas ribas peržengiančių kompozicijų kolekcija, kuri kalba su mūsų didingesne žmogiškąja egzistencija. Atlikėjo koncertai užburia ne tik muzika, bet ir pasirodymo stiprumu.


Jussi Fredriksson Trio
SUOMIJA

Jussi Fredriksson – klavišiniai

Jori Huhtala – bosinė gitara

Mika Kallio – mušamieji

Pianistas ir kompozitorius Jussi Fredriksson yra vienas ryškiausių atlikėjų Suomijos džiazo padangėje. Neseniai išleidęs naują albumą pavadinimu „!“ jis aplankė pasaulį su albumo pristatymo turu. Visas albumo kompozicijas sukūrė pats Jussi Fredriksson.
Šis albumas ypač išryškina jo sugebėjimą rašyti energingas ir novatoriškas kompizicijas savo trio, kurios tuo pačiu išlaiko tokių džiazo meistrų, kaip Ahmad Jamal ir Thelonious Monk, tradiciją. Nepaisant šios džiazo tradicijos, grupė kuria labai savitą muziką ir neabejotinai yra radusi receptą, kaip perteikti savo idėjas per muziką. Šis albumas buvo kuriamas Paryžiuje ir apie tai J. Fredriksson sako: „Paryžiaus šaligatviai ir galerijos gali būti girdimos muzikoje. Tai yra tipinis Paryžiaus etapas, kurį neabejotinai patiria daugelis muzikantų“.

 

Antonio Lizana Group
ISPANIJA

Antonio Lizana – saksofonas ir vokalas

Daniel Garcia Diego – Klavišiniai

Jesus Caparros – bosinė gitara

Michael Olivera – perkusija

Jose Maria Castano – Flamenko šokėjas

Flamenko kraujas Antonio Lizana venomis pradėjo tekėti nuo ankstyvos jaunystės, o prie to neabejotinai prisidėjo ir gimimo vieta – San Fernando, iš kurios kilęs ir garsusis flamenko atlikėjas Camaron da la Isla.
Studijuodamas klasikinę muziką ir džiazą Antonio Lizana liko ištikimas flamenko ritmams, būtent dėl to ir gimė projektas „Antonio Lizana Group“. Šis projektas yra paremtas tiek tradiciniu flamenko, tiek moderniu džiazu. O impozantiškas flamenko šokėjas Jose Maria Castano, kulnais kaukšėdamas į scenos grindis, savo plastiška įtaiga „iliustruos“ Antonio Lizanos koncertus, galutinai užhipnotizuodamas publiką.

Flamenko ir džiazo grandai itin vertina Antonio Lizaną; „Viskas ką daro Antonio yra įspūdinga!“ – teigia ispanų saksofonininkas Jorge Pardo. Lamari, iš grupės „Chambao“, sakė, kad Antonio muzika paliko ją be žado. Daininikas Javier Ruibal pabrėžė „nepaprastą tiltą, kuriuo Antonio Lizana sujungė džiazą ir flamenko“ – Antonio jis įvardina kaip ypatingą asmenybę, puikų kūrėją ir išskirtinį atlikėją.

Rugpjūčio 1-4 d., 2018

VERONIKA CHICHI QUARTET, (Lietuva)

Veronika ChiChi – vokalas

Dmitrij Golovanov – klavišiniai

Heikko Remmel – kontrabosas

Augustas Baronas -mušamieji

Veronika ChiChi – publikos pamėgta, šarminga ir ambicinga džiazo vokalo meistrė, šiais metais pristato savo tarptautinio kvarteto debiutinį albumą – “Singer of a 1000 faces”. Studijavusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Veimaro aukštojoje muzikos mokykloje, Veronika yra tarptautinių džiazo konkursų “Jazz Voices”, “Nomme Jazz” ir “Riga Jazz Stage” laureatė. Ji aktyvi džiazo scenos dalyvė, nuolat koncertuojanti su savo kvartetu, retro svingo vokaliniu trio “The Ditties”, duetu su Dmitrij Golovanov. Taip pat koncertavo daugelyje Europos šalių bei JAV, Kinijoje ir Rusijoje su  šiuolaikine opera “Geros Dienos!” ir kitais projektais.

THE BOOTYJIVE, (Vokietija)




Captain Rich – Korkusian saksofonas

Mr. Takaway – tarpžvaigždinė gitara

Fleischer Doria – Wormhole bosinė gitara

Loken Sand – Big Bang mušamieji

 

 

 

 

Pagaliau Berlyno žvaigždžių grupė „The BootyJive“ pristato muzikinę sąsają tarp Franko Zappa’os  ir James’o Brown’o.
„The BootyJive“  sulipdė labai energingą funk‘o ir jazz‘o lidinį, ir sukūrė jaudinantį scenos šou. Po plačiai pripažintų pasirodymų „HIFA“ Harareje, Zimbabvėje, „Drum & Bass“ festivalyje Drezdene ir eilės anšlaginių pasirodymų „Berlins A-Trane“ į kurios bilietai buvo pilnai išparduoti gerokai prieš pasirodymą, grupė išleidžia savo debiutinį albumą „UFO (Unidentified Funky Organisms)“.  Šio albumo sporgstančią programą ir atliks muzikantai „Nida Jazz Maratonas 2018“ scenoje uždarydami festivalį.

 

LUMIÈRE, (Lietuva)

Mantas Nazarovas – gitara
Edvinas Pranaitis – gitara
Irmantas Norkus – trimitas
Antanas Balsys – kontrabosas
Austėja Botyriūtė – smuikas
Viačeslav Krasnopiorov – perkusija

„Gypsy“ džiazas (jazz-manouche)  – išskirtinė, itin retai girdima energinga muzika. Šio stiliaus atradėju laikomas legendinis gitaristas, čigonų kilmės prancūzas Django Reinhardt. Mes mėgstame šį žanrą ir  esame  jam atsidave. Tęsiame šią tradiciją ir toliau plėtojame šio spalvingo muzikinio žanro ribas,” – taip apie savo kūrybą sako grupės „Lumière“ nariai.

ESTER RADA, (Izraelis)

 

Ester Rada – Vokalas

Arad Yeini – Trimitas

Guy Strier – Gitara

Lior Romano – Klavišiniai

Maayan Milo – Trombonas

Shani Shavit – Bosinė gitara

Tal Kochavi – Mušamieji

Ester Rada, iš Etiopjos kilusi Izraeilio dainininkė, kritikų vadinama egzotišku perlu, kurios muzikoje alsuoja džiazo, funk‘o, hip-hop, soul‘o aistringi ritmai.

Savo, kaip dainininkės karjerą ji pradėjo ne scenoje, o kariuomenėje. Neturtingų emigrantų iš Afrikos dukra dainavo kariniame orkestre. Izraelyje ji pirmiausia tapo žinoma kaip televizijos serialų ir teatrų aktorė. Vėliau ji subūrė savo grupę ir koncertuodavo madinguose Tel Avivo klubuose.

2013 metais ji išleido savo pirmąjį mini albumą „Live Happens“, kuris sužavėjo kritikus spalvingų įvairių kultūrų derinimu. Ester buvo nominuota MTV Europos apdovanojimui. Tai atnešėjai tarptautinį pripažinimą. Australijoje, Kanadoje, JAV, Europoje gastroliuojanti žvaigždė pristatoma kaip „naujoji Artimųjų Rytų muzikos siela“, nepriskiria savęs vienai šaliai ar žemynui. Ji laiko save pasaulio piliete, o jos su puikia kolegų komanda, atliekama muzika yra įvairių šalių kultūrų, egzotiškų ritmų fejerverkas, sproginėjantis didžiausių pasaulio festivalių scenose.

Praėjo penkeri metai nuo „Ester Rada“ debiutinio albumo išleidimo, penkeri metai kuriuos ji praleido koncertuodama įvairuose žemynuose. Ji drąsiai ėmėsi kiekvieno įsivaizduojamo etapo: nuo didelių festivalių Prancūzijoje iki Mauricijaus klubo nuo olimpinių žaidynių Rio de Žaneire iki Glastonberio festivalio. Visame pasaulyje ji gauna dėmesio iš svarbiausių žiniasklaidos priemonių (BBC UK, Liberation ir pan.).

Naujasis albumas „Different Eyes“ leis mums pamatyti „Ester Rada“ kitomis akimis, ne sji neria gylyn į soul‘o ir R&B stilius. Ankstesni albumai mums atskleidė visą spalvų paletę Ester muzikinių įtakų, nuo džiazo iki Etiopijos etninės muzikos. Šis albumas pasirinkęs keletą spalvų kviečia pasinerti visa esybe į jas. Ester prodiuseris SHUZ (Yoni Levin) apjungia gyvus instrumentus ir elektroninę muziką į vieną skambesį, pasaulį.

 

KK PEARLS, (Lenkija)

Krzysztof Kobyliński – pianinas

Rivka Shabi – vokalas

Dima Gorelik – gitara

Waldemar Lindner – mušamieji

Edi Sanchez – bosinė gitara

Krzysztof Kobyliński – lenkų kompozitorius, pianistas, kelių džiazo, etninės, neoklasikinės ir elektroninės muzikos albumų autorius. Etno – džiazo festivalio “Palmjazz” įkūrėjas ir prodiuseris bei “Jazovia Centre” direktorius Gliwice mieste, Lenkijoje.

Jų atliekama muzika puikiai išreiškia daugiakultūriškumą, atsiradusį dėl menininkų įvairių šaknų ir jų meno šaltinių. Lyderio kompozicijos palieka muzikantams plačią erdvę improvizacijai, kurios metu atkuriamos įvairios meno vizijos. Aistra, susijusi su subtilia technika, leidžia Dimai Gorelikui laisvai improvizuoti Ukrainos ir Artimųjų Rytų motyvais. Įdomu yra tai, kad jo grojimas gitara organiškai dera su Edi Sanchez, bosinės gitaros meistro iš Kolumbijos, partijomis. Waldemaras Lindneris, etno – džiazo perkusininkas, atlieka ne tik ritmo funkciją, bet yra ir pilnavertė muzikinių kokteilių, kurias sukūrė menininkai, sudedamoji dalis. Kaip pianistas, o čia kaip kompozitorius ir lyderis, Krzysztof Kobyliński intelektualiai išreiškia muzikoje esančias emocijas, suteikdamas  melodikai originalių spalvų. O beribis, hipnotizuojantis Reut Rivka Shabi balso žavesys nuskraidina klausytojus į kitą realybę.

 

KASPARAS PETKUS TRIO (Lietuva)

Kasparas Petkus – mušamieji

Antanas Balsys – bosinė gitara

Vykintas Jasaitis – elektrinė gitara

Kasparas Petkus –  jaunas ir perspektyvus Vakarų Lietuvos būgnininkas, grojantis įvairiausius džiazo bei populiariosios muzikos stilius. Savo kūryba, technika bei ritmo jausmu jis stebina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klausytojus. Šį kartą muzikantas pasirodys scenoje su talentingais, perspektyviais muzikantais iš Klaipėdos. Abejingų neliks!

Rugpjūčio 3-5 d., 2017

VLADIMIR CHEKASIN FAMILY SHOW (Lietuva, Vokietija, Rusija) Festivalio atidarymo koncertas

Vladimiras Čekasinas – saksofonas (Lietuva)

Andrej Razin – klavišiniai (Rusija)

Larisa Čekasina – vokalas (Vokietija)

Anna Čekasina – smuikas, vokalas (Rusija)

LeoNidas Šinkarenko – bosas (Lietuva)

Linas Būda – mušamieji (Lietuva)

Terasa “Varna”, Naglių g. 31/Pamario g. 1
Bilietai parduodami prie įėjimo į renginį.

Legendinis džiazo atlikėjas, savito braižo saksofonininkas, kompozitorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vladimiras Čekasinas yra unikali asmenybė. Talentingas ir išskirtinis pedagogas, kurio įtaką iki šiol jaučia skirtingų kartų džiazo meistrai, kiekviename pasirodyme dosniai dalijasi patyrimu, įtraukiančiu visus klausytojus. Šiemet V. Čekasinui sukanka 70 metų. Todėl du vakarai Nidoje su džiazo legenda yra ypatingi. Pirmajame projekte V. Čekasinas subūrė savo atžalas. Vyresniąją dukterį Larisą klausytojai prisimena, kai dainavo Stepono Januškos grupėje „Studija“, šiuo metu ji gyvena Vokietijoje ir retai pasirodo Lietuvos scenoje. Jaunesnioji duktė Anna gyvena ir kuria Maskvoje. Ji gerai pažįstama Lietuvos melomanams, muzikinė-literatūrinė programa su Brigita Baublyte ir Vyčiu Nivinsku tapo Oskaro Koršunovo spektaklio „Uždaras ratas“ pagrindu. Rusijoje ji daugiausiai žinoma iš muzikos teatrui, kino filmams, tarp kurių „Vedybos“ (režisierius Pavelas Lunginas), „Kalašnikovas ir Spartakas“ (režisierius Andrejus Proškinas). Annos smuikas ir vokalas įamžintas dvidešimtyje kompaktinių plokštelių. Menininkė dažnai dirba su Lietuvos jaunimu, atlieka savo tėvo jai parašytas programas.

Festivalis „Nida Jazz Maratonas“ suteikia unikalią progą išvysti šeimyninį Vladimiro Čekasino projektą, panirti į kūrėjo vizijų bangas ir gelmes.

INFILTRATORS TRIO (Lietuva)

Jan Maksimovič – saksofonas

Dmitrij Golovanov – klavišiniai

Arkadijus Gotesmanas – mušamieji

Tai vieni ryškiausių Lietuvos džiazo improvizatorių, išsiskiriantys unikaliu akustinių instrumentų ir „gyvai“ valdomos elektronikos skambesiu. „Infiltrators Trio“ muzika – visiškai nenuspėjamas kūrybiškumo aktas, kupinas išminties, dvasingumo ir energijos.

„Infiltrators trio“ yra daugiau nei džiazas. Jei bandytume įvilkti jų kuriamą muziką į žanro apdarą, atimtume iš klausytojo galimybę išgyventi beribiškumą, kuris veriasi su kiekvienu „Infiltrators trio“ garsu. Eksperimentinė muzika, laisvojo džiazo ir ambient samplaika, – kad ir kaip pavadintum, jokie terminai ar sąvokos neaprėptų to, kas gimsta iš bežodės erdvės. Būgnininkas, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, saksofonininkas Janas Maksimovičius ir klavišininkas Dmitrijus Golovanovas susitinka tam, kad bet kokie stereotipai, įsivaizdavimas, kuris iš anksto susidėlioja galvoje išsiruošus į koncertą, sudužtų kaip banga į molą, kad parodytų – joks trafaretas neatsilaikys prieš čia ir dabar gimstančią harmoniją. Klausytojas gauna ne tik rečiausią delikatesą. Jis išgyvena visą jo atsiradimą regėdamas, kaip trys virtuozai kuria savitą muzikinį pasaulį, ir pats tapdamas neatskiriama to pasaulio dalimi. Klausytojas tampa Infiltruotuoju.

 

DJANGO LASSI BAND (Vokietija)

Roland Satterwhite – smuikas, vokalas

Jonas Müller – akordeonas, trimitas 

Laurent Humeau – solinė gitara

Yasir Hamdan –ritminė gitara

der Klark – bosas

Yatziv Caspi – būgnai, perkusija

Neįmanoma paprastai apibūdinti šio Berlyne įsikūrusio seksteto stiliaus. Pasakymas, kad tai „čigoniškas džiazas“ būtų mažų mažiausiai neišsamus. Žinoma, manouche yra šios grupės kūrinių pagrindas. Atsispirdamas nuo reinhardiškų tradicijų, „Django Lassi Band“ eina toliau. Jis jungia ugningus Balkanų šokius, electro svingo ekstazę ir laisvo stiliaus tekstus. Visa tai – tobulai šokiams tinkamas mišinys.

2005 m. Django Lassi ėmė vykdyti savo misiją – populiarinti čigonišką džiazą Berlyne. Pirmieji koncertai vyko kone pogrindyje, draugų vakarėliuose, mažyčiuose klubuose. Tačiau labai greit Django muzika rado kelią į klausytojų širdis.

Po aštuonerių metų „Django Lassi Band“ pelnė vakarėlių grupės reputaciją, savo scenose šios grupės laukia svarbūs Europos fusion festivaliai ir kolegos muzikantai, pavyzdžiui, tokie grandai kaip „Rosenberg Trio“.

Prieš ketverius metus išleistas albumas „Szupa Czipa“ – dar vienas esminis grupės įvykis. Tai dvejus metus kauptos medžiagos ir eksperimentų rezultatas. Ansamblyje groja atlikėjai iš Izraelio, Dramblio Kaulo Kranto, Vokietijos ir JAV, jų muzikiniai žodynai persipina seksteto kompozicijose. Grupės lyderis Rolandas Satterwhitas Nidoje kerės ne tik smuiku, bet ir bliuzo spalvomis bei laisve trykštančiu vokalu.

Daugiau apie DJANGO LASSI BAND

 

VLADIMIR CHEKASIN & FRIENDS (Lietuva, Rusija)

Vladimiras Čekasinas – saksofonas 

Andrej Razin – klavišiniai (Rusija)

LeoNidas Šinkarenko – bosas

Linas Būda – mušamieji

Gediminas Laurinavičius – perkusija

Vladimiras Čekasinas į vieną kolektyvą sukvietė atlikėjus iš laikų, kai Lietuvoje buvo tik vienas džiazo festivalis, nuolatinius savo projektų bendraminčius ir kolegas iš kaimyninės Rusijos.

Šių metų pradžioje Maskvoje įvyko koncertų serija, pažyminti Vladimiro Čekasino jubiliejų. Vienoje programų dalyvavo ir festivalio „Nida Jazz Maratonas“ svečias pianistas Andrejus Razinas, kuriam artima ir pažįstama V. Čekasino kūryba. A. Razinas – fortepijoninių improvizacijų meistras, Rusijos kompozitorių sąjungos narys, daugelį metų pasirodo vienoje įdomiausių šios šalies grupių „Second Approach Trio“. Šis kūrėjas rašo muziką teatro, televizijos projektams, taip pat kamerinius, vokalinius opusus. Andrejaus kūryba įvertinta „Metų kompozitoriaus“ ir Rusijos džiazo žurnalistų asociacijos apdovanojimais.

Publikai puikiai pažįstami kiti projekto dalyviai. Bosininkas Leonidas Šinkarenko ir perkusininkas Gediminas Laurinavičius – seni V. Čekasino bendražygiai, groję jo kvartetuose devintojo dešimtmečio pabaigoje, pasirodę ne viename festivalyje; jų bendradarbiavimas įamžintas įrašuose. Būgnininkas Linas Būda vadinamas legendiniu Lietuvos roko ir metalo muzikos scenos atstovu, žinomas Dainiaus Pulausko grupės narys, ne kartą dalyvavo Vladimiro Čekasino projektuose.

 

YILIAN CAÑIZARES BAND (Kuba, Šveicarija, Argentina, Venesuela)

Yilian Cañizares – smuikas

Daniel Stawinski – fortepijonas

David Brito – bosas

Cyril Regamey – būgnai 

Inor Sotolongo – perkusija

Prieš kiekvieną pasirodymą Yilian Cañizares pagerbia protėvius. Uždegamos žvakės, mintyse aidi maldos. Prigęsta šviesos, pirmiausia scenoje įsitaiso grupės nariai. Galiausiai įžengia pati Ylian.

„Šis ritualas padeda susikaupti. Muzika srūva manimi ir pasiekia klausytojus, net jeigu nesuprantu jų kalbos.“ – sako nuotaikingoji Kubos atlikėja.

Girdėjusieji Yilian ugninį džiazo, klasikos, afrokubietiškų ritmų derinį, šiurpuliukus keliantį balsą liudija, kad jos pasirodymai keičia žmogų. Už 2013 m. pačios prodiusuotą albumą „Ochumare“ ir 2015 m. išleistą „Invocación“ Yilian pelnė naujas ribas ir muzikos horizontus kuriančios atlikėjos reputaciją. Dėl charizmos, darnios įtakų įvairovės ir lengvumo Prancūzijos savaitraštis „La Novel Observateur“ jai suteikė Metų atradimo titulą.

„Mano garsas atspindi prigimtyje užkoduotų skirtingų kultūrų turtingumą. Esu moteris iš Kubos, muzikantė ir pasaulio pilietė“ – save apibūdina Ylian.

Ylian užaugo Vedade, Havanos Revoliucijos aikštės kaimynystėje. Nuo pat vaikystės ją lydi gitara grojančio senelio ir dainuojančios mamos prisiminimai. Kiekvieną savaitgalį su tėvais mergaitė lankydavo klasikinės muzikos, džiazo koncertus.

Keturiolikos metų Ylian pelnė stipendiją studijuoti Karakase, Venesueloje. Ten ją pastebėjo vizituojantis dėstytojas iš Šveicarijos ir pakvietė išbandyti jėgas Lozanoje. Tai pakeitė vokalistės gyvenimą ir kilstelėjo jos gebėjimus į naują lygmenį. „Aš buvau įkvėpta prancūzų smuikininko Stephano Grappelli. Norėjau išversti jo visatą į savo muzikos kalbą“ – prisimena dainininkė.

Kartu su muzikantais iš Vokietijos, Venesuelos, Šveicarijos Ylian laimėjo prestižinio Montreux džiazo festivalio konkursą. 2011 m. puošė Gileso Petersono projektą „Havana Cultura“, pasirodė vienoje scenoje su Omaru Sosa ir Ibrahimu Maloufu.

Yilian Cañizares – menininkė, vienodą aistrą jaučianti klasikinei muzikai, džiazui, salsai ir hiphopui, viso pasaulio ritmams, smuiko garsais ir balsu išreiškianti save taip, kaip tik orkestras temoka.

Daugiau apie YILIAN CAÑIZARES BAND

Rugpjūčio 11-13 d., 2016

RECONNECTIONS (Lietuva, Lenkija) – Festivalio atidarymo koncertas

Piotr Baron – saksofonas

Jan Maksimovič – saksofonas

Tomasz Zietek – trimitas

Leonidas Šinkarenka – bosinė gitara 

Tomasz Sowinski – mušamieji

Nidos džiazo maratoną atidarysiantis projektas „Reconnection“ Kuršių Nerijoje sujungs skirtingus Baltijos jūros krantus. Trys stiprūs Lenkijos improvizatoriai iš Vroclavo, Režovo, Gdansko ir Lietuvos pusę atstovaujantys nuolatinis festivalio rezidentas Janas Maksimovičius bei festivalio prodiuseris, bosininkas Leonidas Šinkarenka.

Piotras Baronas džiazo mokėsi savarankiškai ir jau nuo jaunų dienų buvo pastebėtas profesionalių muzikantų ir pelnė prizus festivaliuose. Zbigniewas Lewandowskis, Janas Ptaszynas Wrblewskis, Jarekas Zmietana, Zbigniewas Namyslowskis, Henrykas Majewskis, Tomaszas Stanko buvo jaunuolio vedliai ir mokytojai taip pat scenos partneriai.

1998 m. P. Baronas įsteigė savo džiazo mokyklą, garsėja kaip talentingas pedagogas, metodikų, vadovėlių autorius. Jis taip pat veda radijo laidą, su savo kvartetu išmaišė Europos festivalių scenas. Jis neblogai pažįsta Lietuvos džiazo sceną, yra ne kartą koncertavęs su Petru Vyšniausku, Janu Maksimovičiumi, dėstęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Piotras bendradarbiavo su tokiomis garsenybėmis kaip  Ray Charlesas, Artas Farmeris, Davidas Friesenas, Harvie S, Francesca Tanksley, Jasperas Vant Hofas, Bo Stiefas.

Tomaszas Zietekas yra daugialypis menininkas – trimitininkas, pianistas, prodiuseris, kompozitorius. Lietuvos melomanas jis pažįstamas iš grupės “Loco Star”, koncertavusios Vilniuje, taip pat kaip grupės “Pink Freud” įkūrėjas. Tačiau Tomaszas ne tik aktyvus lyderis, jį nuolat kviečia bendradarbiauti  Tymonas Tymańskis, Kasia Nosowska, Oszibarack, Hey, Sara Brylewska. Kvarteto “Bester” albumus “Metamorfozės” ir “Aukso žemė” išleido Johno Zorno kompanija “Tzadik Records”.

Tomaszas Sowinskis  – vienas ryškiausių Šiaurės Lenkijos improvizacinės muzikos atlikėjų. Bene ryškiausias jo projektas – “Collective Improvisation Group”, laikantis save amerikietiškojo AACM sekėju. Tomaszas daug kuria teatrui ir kinui. Jo diskografijoje kelios dešimtys kompaktinių diskų su ryškiausiomis Lenkijos džiazo žvaigždėmis.

 

VINCENT PEIRANI (Prancūzija)

Vincent Peirani – akordeonas

Sena patarlė sako – džentelmenas yra tas, kas moka groti akordeonu, bet to nedaro. Šis Nidos Jazz  Maratono atlikėjas paneigia bet kokius mitus apie akordeoną, dar daugiau, suteikia jam naują kvėpavimą džiazo dvasioje. O jo sausakimšos prestižinių festivalių salės klausosi beveik visame žemės rutulyje. Jis – Vincentas Peirani.

„Tai ką groja šis Nicoje gimęs Paryžietis Jūs niekada girdėjote. Galima sakyti, jis yra ateities legenda“, taip prancūzą apibūdina „Suddeutche Zeitung“. Vincentas Peirani gimė 1980 m. Nicoje. Venuolikos pradėjo groti akordeonu, pradžioje, klasiką. Dar paauglys laimėjo kelioliką tarptautinių konkursų. Šešiolikos atrado džiazą ir ilgam, pradėjo studijas Paryžiaus konservatorijoje. Pradžioje  dėl akordeono ir dėl klasikinio išsilavinimo garsiai šaukę skeptikai greitai turėjo pakeisti savo nuomonę. Naujas požiūris į klasikinį instrumentą pasklido Prancūzijos džiazo scenoje, Vincentas tapo geidžimas džiazo grietinėlės – Michelis Portalas, Danielis Humairas, Loisas Sclavis, Vincentas Courtoisas norėjo matyti savo grupėse. Šalia, jis inicijavo ne vieną autorinį projektą, meistriškai naudodamas plačia žanrų paletę, nuo džiazo, prancūzui, atrodytų, stereotipiškai būdingo šansono iki world ir net sunkiojo roko.

Pirmasis kaip lyderio albumas „Thrill Box“, išleistas 2013 m. su pianistu Michaeliu Wollny, bosistu Micheliu Benita ir saksofonistu Emiliu Parisienu. Šis darbas eksponuoja jo muzikines įtakas ir ryškiau negu kada nors rodo, koks intelektualus, gilus kompozitorius, meistriškas atlikėjas ir talentingas pasakotojas jis yra. Naujausias darbas, persmelktas jazz rock dvasia „Live in Being“, regis, visiškai keičia akoredono prasmę XXI amžiuje.

Prancūzų „Academie du Jazz“ Peranį įvertino Django Reihardto prizu, 2014 – aisiais kitu prestižiniu, „Victoires du Jazz“ prizu, kylančio žvaigždės kategorijoje. Metų instrumentininku jį įvardino Vokietijos „ECHO“ apdovanojimuose.


VIVIANE
(Portugalija)

Viviane – vokalas, fleita

Tó Viegas – portugališka gitara

João Vitorino – akustinė gitara

Filipe Valentim – klavišiniai, melodika

Dainininkė Viviane gimė Prancūzijoje, persikelė į Portugaliją trylikos. Dešimtajame dešimtmetyje ji pradėjo karjerą grupėje „Entre Aspas“, kuri išpopuliarėjo po sekmės Lisabonos municipaliteto surengto grupių konkurso. Trečioji vieta atnešė kontraktą su įrašų kompanija BMG, po jos vėliava grupė išleido šešias plokšteles.

2005 m. Vivianė pradėjo solinę veiklą su albumu „Amores Imperfeitos“, po jo sekė antrasis „Viviane“, išleistas 2007 m. Tačiau tikriausia trečiajame studijiniame darbe Viviane atranda savo muzikos receptą. „As Pequenas Gavetas do Amor“ albume keliaujame lydinimi išskirtinio balso po Fado ir prancūzų Musette pasaulį, kuris skamba ypatingai. Naujausius Viviane kūrinius groja pagrindinės Portugalijos radijo stotys, apie juos teigiamai atsiliepia kritikai.

„Mano muzika neturi sienų. Čia tradicija žengia greta su modernumu, kur fado, prancūzų šansonas, džiazas, bossa nova ar Lotynų Amerikos muzika įvilkta į pop manierą yra elegantiška ir išieskota“, – apie save pasakoja Viviane.


 

BASSMATI TRIO (Vokietija)

Martin Furmann – klavišai, elektronika

Christian Kappe – trimitas

Hendrik Lensing – mušamieji

Bassmati yra elektroninės muzikos kolektyvas, įkurtas Vokietijoje gyvenančio multi instrumentininko Martino Furmanno. Kiti du grupės nariai ir Martino draugai kartu kuria gilaus elektroninio džiazo koncepciją. Vienoje pusėje Hendrikas Lensingas, mušantis būgnus kaip ritmo mašina, kitoje – Christianas Kappe, grojantis jausmingas džiazo melodijas trimitu. Grupės lyderis Martinas šiuos elementus sujungia old school stiliaus Deep House, Trip Hop ir Drum‘n Bass ruošiniais.

Niekada nenuobodūs, intriguojantys, minimalistiški. Jų muzika – spalvingi garsovaizdžiai ir elektroniniai rimtai. „Judink kojas, visa kita ateis…“, sako grupės nariai.

HARRY SOKAL (Austrija)

Harry Sokal – saksofonas

Heiri Känzig – kontrabosas

Martin Valihora – būgnai

Dvidešimt penkerius metus Harris Sokalas bendradarbiavo su ryškiausiu džiazo ir improvizacinės muzikos žvaigždynu. Artas Farmeris, Joe Zawinulas, Artas Blakey, Carlos Bley bigbendas, Vienos Art Orchestra, Deivas Holandas ir daugelis kitų vardų kalba patys už save. Jie ir aktyvūs Harrio biografijos dalyviai, per kuriuos jis pažino kiekvieną džiazo muzikos „paviršių“ su savo paslaptimis.

„Ką begročiau, bebopą, improvizacinę muziką, soul ar fanką, su savo projektais ar kaip kviestinis atlikėjas, džiazo šaknys, gilumoje slypinčios melodijos yra svarbiausia. Esu priklausomas nuo muzikos – išreikšti save muzikoje, kartais nustebinti save patį ir pakviesti klausytojus į šias keliones“, – taip save apibūdina saksofonistas.

Nidoje Harris Sokalas pristato projektas „Depart“ ir naujausius kūrinius „Refire“. „Depart“ varomoji jėga, tai kontrabosistas Heiri Kanzingas, daugelį metų kuriantis ir koncertuojantis su H. Sokalu. Programą „Refire“ jie vadina „gaiviu nuotykiu ieškant naujų pakrančių“.  Šiai ekspedicijai Nidos džiazo maratono scenoje jie pasikevietė kylančią, jaunosios kartos mušamųjų žvaigždę Martiną Valihorą.

NORA JEAN BRUSO & LUCA GIORDANO BAND (JAV, Italija)

Nora Jean Bruso – vokalas

Luca Giordano – gitara, vokalas 

Walter Cerasani – bosas

Fabrizio Ginoble – fortepijonas, vargonai

Lorenzo Poliandri – būgnai

Nidos džiazo maratone – autentiško, gilaus, išieškoto biuzo virpesiai. „Nora Jean skamba taip, kaip aš jos metų. Tai vienas kylančių moteriškų bliuzo balsų. Aš žinau, jai pavyks“, apie Nidos džiazo maratono viešnią kalba legendinė vokalistė Koko Taylor. Atrodo ši rekomendacija skamba iš tikrai patikimų lūpų, o klausytojus intriguoja epitetai „tikras“ ir „autentiškas“. Žinoma, kas kitas, jeigu ne atlikėja, gimusi Misisipės deltoje, JAV, kurios kelios šeimos kartos nešė aukštai iškeltą bliuzo ir gospelo vėliavą gali dainuoti bliuzą taip, kaip rašoma džiazo istorijos vadovėliuose.

Jos pilnas aistros ir kančios, triumfo ir nevilties gyvenimas virto išmintimi iš kurios gimsta menas. Bliuzas ir yra apie visą tai.

Noros Jean karjera Čikagoje prasidėjo 1976 m., kada jos teta Rose išgirdusį ją dainuojant namuose nuvedė Norą į keletą klubų. Netrukus ją pastebėjo. Didysis lūžis buvo priešakyje. 1985 m. jos pasirodymą matęs Jimmis Dawkinsas pakvietė prisijungti prie savo kolektyvo. Septynerius metus Nora Jean koncertavo ir įrašinėjo su Jimmiu bei jo grupe, pasirodė dviejuose CD „Feel the Blues“  (1985 m. ir 2002 m.) ir  „Can‘t Shake These Blues“ (1991 m.). Ji tuo pat metu išleido singlą „Untrue lover“ (1982 m.), 2002 m. pirmąjį savo solinį albumą „Nora Jean Bruso Sings the Blues“.

Už jos festivalių ir koncertų geografijos žemėlapį įspūdingiau atrodo tik dainų sąrašas. Nora Jean sukūrė apie 700 dainų. Ji „Museum of Science and Industry“  buvo išrinkta viena iš dešimties iškiliausių Čikagos bliuzo atlikėjų moterų. Dainininkė daugybę kartų buvo nominuota „Blues Music Awards“: „Geriausios naujos atlikėjos“, „Geriausios tradicinės muzikos atlikėjos“, „Geriausios tradicinio bliuzo atlikėjos“ kategorijose. 2004 m. išleistas solinis albumas „Going back to Missisippi“ sulaukė didžiausios komercinės sėkmės.

Lucos Giordano grupė, pritarsianti Norai Jean itin mėgstama JAV atlikėjų, ne kartą pasirodė svarbiausiuose festivaliuose. Jie gerai žinomi ir Lietuvos publikai, akomponavo Nellie „The Tiger“ Travis, J. W. Williamsui, Steviui Zee, Katherinai Davis, Sax Gordonui ir kitiems.

Liepos 30 – Rugpjūčio 1 d., 2015

REINLESS (Lietuva)

Screen Shot 2015-07-30 at 08.45.51

Vytis Smolskas – klavišiniai

Pranas Kentra – gitara

Paulius Vaicekauskas  bosinė gitara

Ąžuolas Paulauskas  mušamieji

Liutauras Janušaitis  tenorinis saksofonas

Valerijus Ramoška  trimitas

Laurynas Lapė  trimitas

Jievaras Jasinskis – trombonas

2014 metais debiutavusi „Reinless“ – tai jaunų ir ambicingų muzikantų būrys, atliksiantis autorinę Jievaro Jasinskio muziką, kurioje maišosi funk, jazz, soul ir rock stiliai. „Reinless“ – tai kolektyvas–scenos naujokas, sudarytas iš scenos nenaujokų. Su grupe pasirodys ir vokalistė Dagna Kondratavičiūtė.

LILY DAHAB (Argentina, Vokietija)

LilyDahab2

Lily Dahab – vokalas

Bene Aperdannier – fortepijonas

Jo Gehlmann – gitara

Andreas Henze – bosas

Daniel „Topo“ Gioia – mušamieji

Tango ir folkloras, subtili daina su argentinietiško rock ir pop elementais – tai platūs muzikiniai poliai, tarp kurių išsiskleidžia daugiabriaunė Argentinos muzika. Visų šių žanrų motyvai paliko pėdsaką spalvingoje vokalistės Lily Dahab biografijoje. Naujajame albume „Pėdsakai“ Berlyne gyvenanti vokalo klajoklė kartu su kvartetu ieško muzikinių kelių į savo gimtąją šalį ir, pasitelkdama džiazą, atveria savo Argentinos istoriją. Iškirtinį L. Dahab balsą Vokietijos laikraštis „Badiche Zeitung“ pavadino „spinduliuojančiu medumi.

Vokalistės kosmopolitinė kelionė gyvenimu panaši į novelę – ji užaugo ir studijavo muziką Buenos Airėse, įrašė bolero albumą, kuris paklojo pamatus jos karjerai. Po pagrindinio vaidmens miuzikle „Katės, Lily persikelė į Ispaniją. Per devynerius gyvenimo metus šioje šalyje atlikėjai teko ne vienas pagrindinis vaidmuo, tarp kurių buvo ir Esmeralda „Paryžiaus katedroje“, Barselonoje. 

Tačiau daininkę traukė ryški ir energinga Berlyno muzikos scena. Šiame mieste Lily Dahab verčia naujausią savo kūrybos puslapį kartu su muzikine svajonių komanda. Naujausio jos albumo pavadinimas „Huelllas“ reiškia „pėdsaką“. Šie pėdsakai – genetiniai, emociniai bei muzikiniai, jais dainininkė seka į savo gimtąją šalį.

Pradėdamas kurti dainą, palieti savyje tai, kas laukė išlaisvinimo, miegantį ugnikalnį, išsiveržiantį muzikos kalba“, – sako ji. L. Dahab pristato stulbinantį dainų rinkinį, kurių kiekviena su vokaliste susijusi asmeniškai.  „Nesvarbu, tango ar folkloras, kokia skirtinga bebūtų, ši muzika yra Argentinos muzikos paveldas. Kiekvienas iš kūrėjų paliko pėdsaką mano sieloje. Dainavau jų dainas būdama mergaitė. Šios dainos – mano jaunystės garso takelis. Tačiau dabar požiūris į jas žymiai brandesnis“.

„Huellas“ aiškiai spinduliuoja subtiliomis ir daugiasluoksnėmis Argentinos muzikos spalvomis, tai – dedikacija išsiilgtam gimtajam kraštui, visuomet gyvam sieloje. Jo kūrimui Lily Dahab pašventė aistrą, ilgesį, rūpestį ir džiaugsmą.

 

 

REIS DEMUTH WILTGEN (Liuksemburgas)

RDW-TRIO1 LUXEMBURG_1

Michel Reis – fortepijonas

Marc Demuth – bosas

Paul Wiltgen – mušamieji

Pianistas Michel Reis, bosistas Marc Demuth ir būgnininkas Paul Wiltgen vadinami Liuksemburgo džiazo viltimi. Trio įkūrę 1998 m., dar besimokydami aukštojoje mokykloje, keletą metų jie koncertavo savo šalyje ir už jos ribų. 2011 m. muzikantai susibūrė ir vėl, šiuokart dalintis patirtimis ir naujomis kompozicijomis. Nors kiekvienas iš jų kuria muziką kolektyvui, siekdamas išgauti naują ir šviežią garsą, persmelktą populiariosios muzikos įtakų, vokalo muzikos, tačiau trio muzikos ašimi išlieka modernusis džiazas.

Reis Demuth Wiltgen – sparčiai besiplečiančios Liuksemburgo džiazo scenos dalis, kurią daugelį metų garsino tokios asmenybės kaip Michel Pilz, Ernie Hammes ir Roby Glod, o dabar – jaunosios kartos menininkai, tokie kaip Pascal Schumacher ir Maxime Bender. Šalia šių vardų ir trio nariai, visuomet artimi Liuksemburgui, vedini talento, žingeidumo, nenutrūkstamo mokymosi bei reiklumo sau formuoja muzikinį pasaulėvaizdį, kurį pristato viso pasaulio publikai

BLUES MAKERS ir MILD BLUE (Lietuva)

Bluemakers MildaBlues foto

Milda Martinkėnaitė (Mild Blue) – vokalas

Virgilijus Jutas – gitara, vokalas, lūpine armonikėlė

Gediminas Alekna – bosinė gitara

Andrėj Polevikov – klavišiniai

Robertas Vilčinskas – mušamieji

Grupė „Blues makers“ ir jos lyderis Virgilijus Jutas nuo 1990 m. tvirtai ir nepailstamai neša muzikinę bliuzo ir roko vėliavą. Grupės sudėtis nesikeičia jau daug metų, todėl jos muzikavimas yra labai vientisas ir profesionalus. Nežabota energija, subtilus bliuzo pojūtis, betarpiškas kontaktas su auditorija daro grupę įdomia ir nenuspėjama.

Milda Martinkėnaitė, pasirodanti sceniniu pseudonimu Mild Blue, gimė 1992-ųjų vasarą, krentant žvaigždėms. Nuo čia prasidėjo magija – muzika susirado merginą, kai jai buvo 13 metų. Visada judanti pirmyn, Mild Blue yra dainavusi begalėje scenų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, ir vis dar stebina aplinkinius  – kuklutė mergina ant scenos virsta vulkanu, kurį suvaldo tik muzika.

Šiais metais „Blues makers“ kartu su Mild Blue paruošė specialią programą bliuzo misijai Lietuvojeįgyvendinti, kurią galima bus išgirsti įvairiose koncertų scenose.

NICOLAS SIMION GROUP (Rumunija, Graikija, JAV, Kroatija)

Nicolas Simion; Foto: Christoph Giese (Tel. 0209/66125)

Nicolas Simion; Foto: Christoph Giese

Nicolas Simion – saksofonas (Rumunija)

Antonis Anissegos – klavišiniai (Graikija)

Chris Dahlgren – kontrabosas (JAV)

Kruno Levačić – mušamieji (Kroatija)

Nicolas Simion, gimęs mažame Transilvanijos kaimelyje, studijavo klarneto ir saksofono specialybes Bukarešto muzikos akademijoje. Prieš neramumus Rumunijoje, 1988 m., Nicolas paliko gimtinę ir apsigyveno Vienoje, kur praleido dešimtmetį. Per šį laiką jis įrašinėjo muziką su Tomasz Stanko, Ed Schuller, Victor Jones, Lonnie Plaxico, Graham Haynes, Ronnie Burrage. Jis taip pat yra dirbęs su legendiniu JAV pianistu Mal Waldron.

Nuo 1997 m. Nicolas gyvena ir dirba Kiolne, Vokietijoje. Čia jis kuria ir įrašinėja muziką, rengia koncertus. Šių metų pradžioje saksofonistas buvo apdovanotas „WDR Jazz Prize“ improvizacijos kategorijoje.

Festivalyje „Nida jazz maratonas“ Nicolas pasirodys su atlikėjais iš Graikijos, JAV ir Kroatijos.

LAGAYLIA SOUL UNIT (Švedija)

2015 BEST LIVE Tina Harberts kopia - version 2

Micke Haglund – klavišiniai

Magnus Höglund  mušamieji

Christoffer Göransson – gitara

Christoffer Ek  bosas

LaGaylia Frazier  vokalas

Nors LaGaylia Frazier atvyko į Švediją 2001 m. pabaigoje, tačiau jos stulbinamos karjeros galėtų pavydėti daugelis šios šalies atlikėjų. „Eurovizijos“ konkurso atrankos, turai visoje Švedijoje su „Roko rapsodija“, koncertas princesės Viktorijos gimtadienio šventėje, pagrindiniai vaidmenys miuzikluose, nesuskaičiuojami pasirodymai televizijoje. Ji – tiesiog žvaigždė. 2013 m. LaGaylia grįžo prie žanrų, kuriuos mėgsta – soul ir funk muzikos.

Dainininkė tapo žinoma Floridoje iš koncertų lubuose bei hitų radijo stotyse. Greitai ji pelnė legendinio prodiuserio Eliot Weisman, dirbusio su Liza Minnelli, Sammy Davis JR bei Franku Sinatra, dėmesį. Ji gavo dainininkės vaidmenį filme „The Specialist“ su Silvestru Stalone bei Sharon Stone. Ši sėkmė jai suteikė galimybę pasirašyti sutartis su svarbiomis įrašų kompanijomis.

Svarbus LaGaylia veiklos puslapis – švedų pianisto Robert Wells projektas „Roko rapsodija“ su iškiliausiomis muzikos asmenybėmis. Šis projektas apkeliavo daugelį Švedijos regionų, taip pat Novegiją, Daniją, Suomiją, du kartus buvo pristatytas prestižiniame „Royal Albert Hall“, Londone, ir atvėrė vartus atlikėjos žinomumui Švedijoje. 2003 m. LaGaylia debiutavo kaip miuziklo aktorė, atliko Anitos vaidmenį L. Bernšteino miuzikle „West Saido istorija“, Malmės operoje. Savo debiutinį albumą „LaGaylia Uncovered“ ji išleido 2007 m. Po metų dainininkė nugalėjo Baltijos muzikos festivalyje su daina „Over and Over Again“.

Nuo 2010 m. ji bendradarbiavo su džiazo pianistu Jan Lundgren. Šis duetas pelnė tarptautinį pripažinimą ir buvo apdovanotas „Anita O’Day Award“. Ilgai netrukus pasirodė jų albumas „Until it’s time“. Britų „Jazz Journal“ vokalistei negailėjo komplimentų: „Publika buvo užburta jos nepaprastų vokalinių galimybių, frazavimo, bebaimės soul džiazo jėgos ir dinamiško pasirodymo“.

2015 m. LaGaylia itin produktyvūs. Tarp ryškiausių šių metų pasirodymų – nacionalinis turas su „Roko rapsodija“, naujo albumo pristatymas rugsėjį bei keturiolikos kalėdinių koncertų serija metų pabaigoje.

LaGaylia aktyviai dalyvauja labdaros veikloje, ji yra Švedijos labdaros organizacijos „Vilties žvaigždė“ambasadorė.

 

SHINKARENKO JAZZ 4N (Lietuva)

shinkarenko_jazz_4n

Janas Maksimovičius – saksofonai

Vytautas Labutis – saksofonai, klavišiniai

Leonidas Šinkarenko – bosinė gitara

Arvydas Joffė – mušamieji

„Grįžtu prie savo kaip džiazo kūrėjo ištakų, prie jaunystės idealų, ir truputį gailiuosi, kad to nepadariau anksčiau“, – sako Leonidas Šinkarenko, subūręs džiazo grupę „Shinkarenko Jazz 4N“ ir pradedantis koncertinę veiklą su legendiniais džiazo kūrėjais, kurie patys geriau sutinka būti vadinami „senais džiazo vilkais“.

„Shinkarenko Jazz 4N“ džiazo gerbėjus džiugina daugiau nei po dešimtmečio tylos, kai grupės nariai negrojo kartu. Kvarteto pagrindą sudaro buvusio „Lithuania Jazz Trio“ nariai – saksofonininkas bei klavišininkas Vytautas Labutis, būgnininkas Arvydas Joffė ir bosininkas Leonidas Šinkarenko. Trio sėkmingai koncertavo Lietuvoje, gastroliavo Suomijoje, Italijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai kolektyvas buvo apdovanuotas Lietuvos tapatybės prizu.

Šiuo metu prie trio prisidėjo ir jaunesnės kartos džiazo kūrėjas saksofonininkas Janas Maksimovičius. Kaip teigia L. Šinkarenko, jaunesnės kartos kūrėjas J. Maksimovičius organiškai įsiliėjo į kolektyvą, nes yra artimas savo mąstysena, gebėjimu operatyviai komponuoti ir generuoti idėjas plėtojant kompoziciją.

„Kiekvienas mūsų grupės narys yra ryškus kūrėjas ir individualybė, todėl koncertuose skambės mūsų kiekvieno kūriniai, kas klausytojams turėtų būti ypač įdomu: kaip mes sužaisime?“, – sako L. Šinkarenka.

 

THE M.B.SEA GROUP (Lietuva, Italija, Armėnija)

kauno filharmonija

Tommaso Troncon – saksofonas, Italija

Vytautas Skudas – trimitas, fliugelhornas, Lietuva

Paolo Garbin – fortepijonas, Italija

Arman Isojan – kontrabosas, Armėnija

Enrico Smiderle – mušamieji, Italija

Susibūrę iš trijų šalių perspektyvūs ir temperamentingi muzikantai sukūrė energingą ir jaunatvišką programą, kurios metu skambės žymiausios džiazo kompozicijos su modernaus stiliaus prieskoniais. Jauni, veržlūs ir užsispyrę nariai atstovaus ir senosioms džiazo tradicijoms.

Dvidešimt ketverių saksofonininkas ir kompozitorius Tommaso Troncon studijavo klasikinį ir džiazo saksofoną Vicenzo konservatorijoje bei Berlyno džiazo institute. Jis – nuolatinis saksofono atlikėjas Italijos jaunųjų džiazo talentų orkestre, koncertavęs svarbiausiose koncertų salėse savo šalyje. Nuo 2011 m. Tommaso yra dažnas svečias Baltijos šalyse: su bičiuliais iš Lietuvos Armanu Isojanu bei Vytautu Skudu pristatė savo kompozicijų programą Birštono džiazo festivalyje, Kauno filharmonijoje ir Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje. Saksofonistas koncertavo Italijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Olandijoje, Lietuvoje, Švedijoje, jo pasirodymus transliavo Italijos televizijos.

Pianistas ir kompozitorius Paolo Garbin yra A. Buzzolla vardo konservatorijos Adrijoje absolventas, šią mokyklą jis baigė aukščiausiais balais. Garbės ženklais pažymėtas ir magistro diplomas F. Venezze konservatorijoje, Rovige. 2011 – 2012 m. jam teko studijuoti Lietuvoje pagal „Erasmus“ programą. Paolo gilino įgūdžius Kenny Werner, Dave Kikoski, John Taylor, David Virelles meistriškumo kursuose. Pianisto biografijoje – pasirodymai koncertų salėse, klubuose, teatruose. Debiutinis albumas „Venice Connection“ įrašytas kartu su Marco Tamburini.

Trimitininkas Vytautas Skudas džiazo scenoje debiutavo 2000 metais su legendine grupe „Jazz Pictures“, laimėjusia daug džiazo prizų įvairiuose konkursuose. Ši grupė buvo jauniausia „Vilnius Jazz“ debiutantė šio festivalio istorijoje. 2007-aisiais trimitininkas su kita grupe „Untitled“ tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureatu. Birštono džiazo festivalyje V. Skudas pasirodė 2006 m. Vladimiro Čekasino projekte „Kovo pica“. Trimitininkas pats yra inicijavęs projektų su perspektyviais jaunosios džiazo kartos muzikantais, pasirodė Latvijos tarptautiniame džiazo festivalyje „Joy Spring“. 2014 m. grojo Birštono džiazo festivalyje, projekte „Itališkos džiazo spalvos“. V. Skudas studijavo Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje, taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, džiazo katedroje bei yra igijęs pedagogo ir džiazo atlikėjo magistro laipsnį. Jis tobulinosi ir garsių trimitininkų Paulo Brody, bei Franko Londono seminaruose Lenkijoje. Italų trimitininko Marco Tamburini meistriškumo pamokose. V. Skudas bendradarbiauja su įvairių žanrų muzikos atlikėjais – Rūta Ščiogolevaite, Tommaso Troncon, Mattia Dalla Pozza, Enrico Smiderle, Paolo Garbin, Evelina Sašenko, Pauliumi Zdanavičiumi, Eugenijumi Kanevičiumi, Armanu Isojanu, reperiu Pushu ir kitais.

Armėnų kilmės kontrabosininkas Armanas Isojanas studijavo smuiko specialybę Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, vėliau baigė kontraboso studijas LMTA. Bosininko karjerą jis pradėjo uostamiestyje – grojo Klaipėdos muzikiniame teatre, Jurgio Barakausko diksilende. Muzikantas pasirodo įvairuose projektuose ir džiazo sesijose. Jis dalyvavo Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, „Jazznica 2011“ festivalyje Slovakijoje, tarptautiniame projekte „Divercities Grenoble 2012“ Prancūzijoje. Pernai A.Isojanas pelnė specialų prizą „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse kaip grupių „R.A.D.D.“ ir „Legentet“ bosininkas, o su „R.A.D.D.“ laimėjo ir pagrindinį konkurso prizą.

Būgnininkas Enrico Smiderle pažintį su savo instrumentu pradėjo septynerių. Jo muzikinė karjera kilo su tokiais meistrais kaip Stjepko Gut, Fabrizio Bosso, Mike Applebaum, Marcello Tonolo, Jacopo Jacopetti, Carlo Atti, Roberto Rossi, Mattia Cigalini, Francesca Bertazzo, Lorenzo Conte, Giovanni Mazzarino, Paolo Damiani, Franco Nesti, Diana Torto, Stefano Senni, Stefano Onorati, Paul Birro, Tino Tracanna, Roberto Cipelli, Marco Tamburini, Jasper Blom, Fabio Petretti, Rosario Giuliani. 2014 m. Enrico buvo pakviestas groti Nacionaliniame jaunųjų džiazo talentų orkestre, kuris šiais metais aplankė svarbiausias scenas ir festivalius, tarp kurių „Umbria Jazz“, Nates Jazz Festival, teatrą |Il Piccolo di Milano“.

Festivalį “Nida jazz maratonas” jau penkioliką metų kuriantį žinomą šalies džiazo muzikantą Leonidą Šinkarenko įvertino Neringos miesto savivaldybė. Jos meras Darius Jasaitis šių metų liepos 31 dieną pripažintam šalies džiazo muzikantui ir festivalio prodiuseriui įteikė medalį už nuopelnus garsinant Neringą ir čia sukurtą džiazo stebuklą.

Penkioliktasis festivalis „Nida jazz maratonas“ nuskambėjo 2015 metų liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, jo scenoje muzikavo beveik keturiasdešimt atlikėjų iš Lietuvos, Italijos, Armėnijos, Rumunijos, Graikijos, Kroatijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Švedijos, JAV ir Argentinos – daugiau kaip dešimties pasaulio šalių.

Nuo 2001 m. vykstančiame „Nida jazz maratone“ jau pasirodė tokie atlikėjai kaip Eve Cornelious (JAV), „Grammy“ laureatai Jay Ashby bei Andy Snitzer (JAV), „Pori Jazz All Stars“ (Suomija), Bianca Morales & Ted Curson (Suomija), Roman Mirošničenko trio (Rusija), Lembit Saarsalu (Estija), pianistė Ferial Karamat Ali (Nyderlandai), Jacobo Karlzono trio (Švedija), „Melosolex“ (Prancūzija), Enver Izmailov, Bruce Cox (JAV), kiti užsienio šalių bei Lietuvos muzikantai.

_DSC1588
Remigijaus Mockaus nuotrauka.

SHINKARENKO JAZZ 4N (Lietuva)

new shinkarenko

Jan Maksimovič – saksofonai / saxophones
Tomas Dičiūnas – klavišiniai, gitara / keyboards, guitar
Leonidas Šinkarenko – bosinė gitara / bass guitar
Jonas Lengvinas – mušamieji / drums

Naujas ir puikiai skambantis kolektyvas „Shinkarenko Jazz 4N“ subūrė geriausius džiazo muzikantus, kad nudžiugintų „Nida jazz maratono 2014“ klausytojus. Net ir išrankiausias džiazo mėgėjas negalės atsispirti šio kolektyvo improvizacijoms.

CinAmono 5 (Lietuva, Estija)

Laura Budreckytė – vokalas / vocal
Kaspar Uljas – akordeonas / accordion
Eugenijus Jonavičius – gitara / guitar
Vytis Nivinskas – kontrabosas / contrabass
Vytis Vainilaitis – mušamieji / drums

Talentingų ir jaunų džiazo muzikantų kolektyvas susibūrė vokalistės Lauros Budreckytės iniciatyva. Kolektyvo repertuare išgirsite visų grupės narių autorinius kūrinius, apimančius plačią stilistinę įvairovę nuo subtilių baladžių iki pašėlusiai greito bibopo, nuo žaismingo svinguojančio ritmo iki ekspresyvaus bliuzo. Be originalių kompozicijų jūsų lauks ir keletas„jau kažkur girdėtų“, bet naujai atgimusių muzikinių staigmenų, nebūtinai telpančių į sąvoką„džiazas“!

 

ENVER IZMAILOV (pasaulio pilietis)

enver-izmailov-2 30

Enver Izmailov – gitara / guitar

Enveras Izmailovas – pasaulio pilietis. Jo repertuare skamba nesuskaičiuojama gausybė skirtingų  tautų ir kultūrų muzikos kūrinių. Kas nors kartą stebėjo, kaip gimsta šio atlikėjo muzika, tas supranta, kad stebinantis meistriškumo ir genialios tapatybės susiliejimas muziką priartina stebuklui. E. Izmailovo kūryba – tikras stebuklas klausytojui.

BRUCE COX CORE-TET (JAV)

Gianluca Renzi – kontrabosas / contrabass
Mark Shim – saksofonas / saxophone
Aruán Ortiz – klavišiniai / keyboard
Bruce Cox – mušamieji / drums

Bruce’as Coxas – talentingas ir džiazo pasaulyje gerai žinomas būgnininkas, grojęs su daugeliu žymių muzikantų. Festivalio klausytojams jis kartu su puikių atlikėjų grupe pristatys albumą „Status Cymbals“. Girdėsime skirtingų spektrų muziką nuo tradicinio iki afrokubietiško džiazo, nuo modernaus džiazo iki fanko.

   

RAFAEL CORTÉS & NEW DISCOVERY (Ispanija)

Rafael Cortés – gitara / guitar
Rafael Cortés JR. – gitara / guitar
Miguel Sotelo Gallego – gitara / guitar
David Huertas Bravo – perkusija / percussion
Rebeca Mármol Carmona – vokalas / vocal

Rafaelis Cortésas yra vienas iš nedaugelio kompozitorių, kurie, grodami moderniu stiliumi, jungia tradiciją su dabartimi ir kartu išlaiko gryną flamenko manierą. Jo vardas auksinėmis raidėmis įrašytas flamenko atlikėjų olimpe. Klausant R. Cortéso, atrodo, kad stovi kunkuliuojančio ugnikalnio papėdėje, iš kurio nesibaigiančiu srautu gitaros stygomis liejasi melodijos. Atrodo, kad flamenkas, o ne kraujas teka atlikėjo kūnu.

DENISS PASHKEVICH FUNK THERAPY (Latvija)

denis

Deniss Pashkevich – saksofonai, fleita / saxophones, flute
Jānis Kalniņš – gitara / guitar
Edvīns Ozols –  kontrabosas / contrabass
Artis Orubs – mušamieji / drums
Miguel Hernandez Giraldi – perkusija / percussion

2010 m. keturi patyrę latvių muzikantai sujungė jėgas su saksofonininku Denissu Pashkevichiumi ir įkūrė grupę. Jų tikslas – pristatyti savo fanko muzikos koncepciją, jungiančią džiazą, fanką ir visus kitus įmanomus muzikos ritmus. Jų originaliose kompozicijose atsiskleidžia kiekvienas instrumentas. Klausydami vienas kito ir vienas kitam pritardami muzikantai suteikia klausytojams galimybę kartu patirti improvizacijos stebuklą. 

Vytauto Skudo kvintetas (Lietuva)

Vytautas Skudas

Vytautas Skudas – trimitas, fliugelhornas
Remigijus Rančys – saksofonas
Paulius Zdanavičius – klavišiniai
Eugenijus Kanevičius – kontrabosas
Martynas Lukoševičius – mušamieji

Daugelį šio kvinteto narių galima dažnai pamatyti scenoje grojančius su Lietuvos populiariosios
muzikos ir džiazo žvaigždėmis. Kvinteto sudėtis yra kintanti, jo jauną komandą kartais papildo naujų atspalvių kvintetui suteikiantys scenos grandai.

Su jauniausia kada nors „Vilnius Jazz“ festivalyje grojusia grupe „Jazz Pictures“ 2000 m. pasirodęs
trimitininkas Vytautas Skudas šiandien džiazo mylėtojams jau yra gerai pažįstamas. Jis yra muzikavęs Vladimiro Čekasino projekte „April Charonʼs Pizza“, Birštono džiazo festivalyje, festivalyje „Jazz Joy Spring“ (Latvija), tapęs „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureatu. Šiuo metu jis studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei nuolatos bendradarbiauja su populiariosios scenos ir džiazo muzikantais, tarp jų Pauliumi Zdanavičiumi, Paolo Garbinu, Tommaso Tronconu, Enrico Smiderle, Rūta Ščiogoliovaite, Evelina Sašenko, Eugenijumi Kanevičiumi, Armanu Isojanu ir kitais.

Saksofonininkas Remigijus Rančys – taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas,
studijavęs Nyderlanduose ir Danijoje. Muzikantas yra daugelio projektų iniciatorius ir dalyvis. Jis
pats kuria muziką, kuri skamba scenoje ir kino filmuose. Muzikantas groja ne tik saksofonu, bet ir
klavišiniais bei fleita.

Profesionalus, nepaprastai talentingas pianistas Paulius Zdanavičius pasižymi puikia technika,
išpuoselėta klasikine garso kultūra, virtuoziškumu, lankstumu bei melodingumu. Jis nuolatos
kuria dainas, fortepijoninę muziką solo ir džiazo ansambliams, aranžuoja bei kuria instrumentines
fonogramas. Jo scenos partneriai Lietuvos populiariosios scenos, operos ir muzikinio teatro žvaigždės Rūta Ščiogolevaitė, Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, Povilas Meškėla ir kiti.

Jaunų atlikėjų plejadą papildo vienas universaliausių Lietuvos džiazo kontrabosininkų, kurio atlikimo amplitudė apima įvairiausias muzikines sroves ir žanrus nuo visiškai radikalios improvizacijos iki melodingojo  mainstreamʼo. Išradingas muzikantas akustinį skambesį papildo elektroninėmis priemonėmis ir, be kontraboso, imasi gitaros, trimito, perkusinių instrumentų bei vokalo. Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikavęs su kitų šalių džiazmenais bei grojęs solo. Jis komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui. Tiek iš jo atlikimo, tiek originaliose kompozicijose girdėti harmoninė ir polifoninė branda. Jo kūryba vadinama savita muzikos filosofija.

1999 m.Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos
absolventas būgnininkas Martynas Lukoševičius yra grojęs Lietuvos muzikos akademijos bigbende, simfoniniame orkestre, perkusininkų ansamblyje ir įvairiuose džiazo, klasikos, roko, populiariosios bei afromuzikos projektuose. Šiuo metu muzikuoja Lietuvos kariuomenės orkestre, akomponuoja populiariosios muzikos atlikėjams, groja gitaristo Tomo Varnagirio muzikiniuose projektuose, aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, televiziniuose muzikiniuose projektuose, dirba įrašų studijose.

Vytauto Labučio kvartetas ir Neda Malūnavičiūtė (Lietuva)

Neda & LJQ_1

Neda Malūnavičiūtė – vokalas, fleita

Vytautas Labutis – saksofonai
Leonardas Bėkša – klavišiniai
Eugenijus Kanevičius – kontrabosas
Darius Rudis – mušamieji

Ilgametė sceninė džiazo virtuozų Nedos ir Vytauto Labučio draugystė leido jiems sukurti bendrą savitą kalbą, išpuoselėti unikalų duetinį stilių bei suderinti jautrų ansambliškumą su eksperimentavimo laisve. Ištikimi Vilniaus džiazo mokyklos estetikai, į savo muzikinį žodyną jie įtraukė ir europietiškojo bei amerikietiškojo džiazo elementus, pasaulio muzikos ritmus bei lietuviškojo folkloro melodiką.

Ypatingą skambesį kvartetui suteikia dviejų ryškių linijų Nedos Malūnavičiūtės partija – balso ir fleitos dialogas. Melodinga fleitos daina pereina į garsines vokalines improvizacijas, atskleidžiančias milžinišką unikalia scat technika garsėjančios dainininkės balso diapazoną ir jėgą. Universalus beveik visus muzikinius žanrus išbandžiusios dainininkės balsas skamba iš televizijos ekranų, radijo stočių ir daugelio Lietuvos scenų. Ji yra koncertavusi beveik su visais garsiaisiais Lietuvos džiazo atlikėjais bei tokiais užsienio muzikantais kaip Michailo Finbergo bigbendas (Baltarusija), Daniilo Kramerio trio (Rusija), Berndo Homanno kvartetas (Vokietija) ir kt., dalyvavusi tarptautiniuose festivaliuose bei laimėjusi didžiuosius prizus įvairiuose tarptautiniuose vokalistų konkursuose. 2012 m. ji buvo apdovanota Birštono džiazo festivalio Grand Prix už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Vytauto Labučio nebereikia pristatyti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinei publikai. Universalus saksofonininkas, liežuvėlinių instrumentų virtuozas, garso menininkas, sonorinių žaidimų meistras, rafinuotų kompozicijų autorius ir preciziškas atlikėjas – tai tik nedaugelis jam suteiktų vardų. Tai viena svarbiausių lietuviškojo džiazo asmenybių, susijusi su kertiniais, didžiausią nacionalinę ir tarptautinę reikšmę turėjusiais projektais. Kartu su Petru Vyšniausku, Vladimiru Čekasinu, savo suburtu trio, o vėliau kvintetu „Džiazo nublokšti“ jis yra sukūręs vadinamąją Vilniaus džiazo mokyklą. Daugiau nei dešimt metų groja prestižiniame „Jazz Baltica Ensemble“, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, o iš pelnytų apdovanojimų itin išskiria 1996 m. Birštono džiazo festivalio Grand Prix.

1990 m. susibūręs, tiek pat metų kaip Labučio ir Nedos tandemas gyvuojantis Vytauto Labučio kvartetas yra išleidęs du originalių kompozicijų albumus („Flamenco Vilnensis“, „Layers“) ir su koncertiniais turais apkeliavęs beveik visą Europą. Jo sudėtis kinta – kolektyvą sudaro tiek džiazo veteranai, tiek naujokai. Šiuo metu, be Vytauto Labučio, jame groja visai neseniai į profesionalią džiazo sceną įžengęs ir ją jau spėjęs pavergti jaunasis talentas, multiinstrumentininkas Leonardas Bėkša, iš daugelio projektų Lietuvos publikai jau gerai pažįstamas universalus ir paklausus būgnininkas Darius Rudis bei nepamainomas kontraboso meistras, kompozitorius, „Auksinio disko“ prizo savininkas Eugenijus Kanevičius.

Grupė „Django Lassi“  (Vokietija)

django_lassi_

Roland Satterwhite – vokalas, gitara, smuikas

Laurin Habert – klarnetas, trimitas
Laurent Humeau – gitara, klarnetas, saksofonas
Yatziv Caspi – mušamieji
Yasir Abdulkadir Hamdan – gitara
Der Klark – kontrabosas

Uždegantis Balkanų gypsydžiazo lydinys iš Berlyno. Nuo 2011 m. per Vokietiją keliaujanti grupė muzikuoja pačiose įvairiausiose scenose: akustiniam gypsy svingo skambesiui pritaikytose Berlyno kavinaitėse ar į drumʼnʼbass transą nardinančiuose sausakimšuose naktiniuose klubuose. Mokanti įtikti kiekvienam skoniui ir nuotaikai su kiekviena kompozicija grupė leidžiasi į naują nuotykį. Originaliose seksteto kompozicijose girdėti Django Reinhardto kūrinių atgarsiai ir poetinio, laisvo Balkanų šokio ritmai. Ši naujoms srovėms ir egzotiniam skambesiui atvira grupė moka itin darniai supinti skirtingų žanrų, nuotaikų ir ištakų muziką, ir pateikti ją klasiškai ir įtraukiančiai. 2011 m. grupė įgrojo kompaktinę plokštelę „Bumm Drischts“.

Morten Schantz trio ir Rabab Aomari (Danija, Marokas)
RABAB AOMARI Morten+Schantz+Trio+morten

Morten Schantz – klavišiniai
Morten Ankarfeldt – bosinė gitara, kontrabosas
Janus Templeton – mušamieji
Rabab Aomari – šokis

Danų kilmės pianisto Marteno Schantzo suburtas trio išgarsėjo 2011 m. įgrojęs debiutinį albumą „Conveyance“. Šviežio oro gūsiu įsiveržęs į tarptautinę džiazo sceną, trio iš karto patraukė žiūrovų ir kritikų dėmesį savo aistringu polinkiu jungti džiazą su kitais muzikiniais žanrais. Sulaukusi didžiulio kritikų pripažinimo grupė surengė koncertinius turus Brazilijoje, Rusijoje ir JAV.

Prie grupės prisidėjusi užburiančios plastikos Maroko šokėja Rabab Aomari suteikė trio naujų atspalvių ir jų džiaze suskambėjo Afrikos ritmai bei Magribo kultūros garsai. Jų sintezę muzikantų trio žada pateikti klausytojams 2013 m. išleidę naują, Danijoje ir Maroke įrašytą albumą.

Mortenas Schantzas žiūrovams jau daugelį metų žinomas kaip garsios, kritikų itin vertinamos grupės „JazzKamikaze“ narys ir įkvėpėjas. Įvairiuose pasauliniuose tarptautiniuose džiazo festivaliuose jis išgarsėjo kaip drąsus džiazo novatorius.

Su daugeliu Skandinavijos džiazo atlikėjų koncertavęs bosine gitara ir kontrabosu grojantis Mortenas Ankarfeldtas yra vertinamas už itin jautrią ritmo pajautą bei sodrų garsą. Neseniai, subūręs vienus garsiausių Brazilijos muzikų, jis pats debiutavo kaip grupės lyderis.

Būgnininkas Janusas Templetonas yra gerai pažįstamas ir vertinamas Danijos klausytojų. Jis apdovanotas už indėlį į „Rosendal / Earle / Templeton“ trio, kuris pelnė Grammy už geriausia danišką džiazo albumą, yra įgrojęs kompaktinių plokštelių ir koncertavęs su tokiais atlikėjais kaip Chrisas Cheekas bei Chrisas Potteris.

Vintskevich ir Taylor kvartetas ir Eve Cornelious (Rusija, JAV)

Eve Cornelious stekpanna_s

Leonid Vintskevich – klavišiniai
Joel Taylor – mušamieji
Nik Vintskevich – saksofonas
Kip Reed – bosinė gitara
Eve Corneliuos – vokalas

2009 m. išleidęs kompaktinę plokštelę „Singularity“ garsių Rusijos muzikantų tėvo ir sūnaus Vintskevichių, JAV būgnininko Joelio Tayloro ir bosisto Kipo Reedo kvartetas Nidos džiazo festivalio klausytojams pristatys savo programą kartu su JAV kilmės džiazo ir populiariosios muzikos atlikėja Eve Cornelious.

Eve Cornelious laikoma viena paklausiausių koncertuojančių vokalisčių. Turtingos paletės balso savininkė, sušildanti džiazo melodijas populiariosios muzikos intonacijomis, sužavėjo Europos, JAV, Japonijos ir Kubos publiką, yra visada laukiama Rusijos koncertų salėse ir klubuose, dalyvavo gausybėje tarptautinių festivalių ir dainavo su tokiais muzikais kaip Roy‘us Hargroveʼas, Jonas Hendricksas, Chucho Valdezas, Mulgrew Milleris, Carlas Allenas, Rodney Whitakeris, Markas Whitfieldas ir Timas Warfieldas. Tarp jos pelnytų prizų yra ir televizijos laidos „BET Jazz Vocal Discovery“ skirtas apdovanojimas „Džiazo vokalo metų atradimas“.

Leonidas Vintskevichius – Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas, festivalio „Džiazo provincija“ meno vadovas, sumanytojas ir organizatorius. Šio meistriško ir išradingo pianisto ir kompozitoriaus muzikoje rusų folkloras pinasi su Europos džiazo tradicijomis. Džiazo žurnalas „Down Beat“ itin aukštai įvertino jo kūrybingumą, stiprų, emocingą atlikimą ir pavadino jo muziką nuostabiu, nehermetišku rusų avangardu.

Jaunosios kartos džiazo profesionalas, saksofonistas Nikolajus Vintskevichius patraukė pasaulio dėmesį 1999 m. pasirodęs JAV scenoje su džiazo maestro Lioneliu Hamptonu. Išsyk pelnęs kritikų pripažinimą, jis tebeliko įdomus, novatoriškas atlikėjas, ieškantis naujo skambesio, derinantis technologijas ir klasikinį džiazą. Jis yra dalyvavęs tokiuose festivaliuose kaip „Lionel Hampton Jazz Festival“ (JAV), „Džiazo provincija“ (Rusija), „Jazz Kaar-2000“ (Estija) ir kt., džiazavęs su Lewisu Nashu, Grady Tateʼu, Santi Debriano, Billu Charlapu, Mikeʼu Ellisu, Danieliu Moreno ir Barry Wedgleʼu.

Universalus, plataus muzikinio spektro būgnininkas Joelis Tayloras yra grojęs ir įrašęs albumus su tokiais atlikėjais kaip Al di Meola, Franku Gambale, Andy Summersu, Brianu Brombergu, Mikeʼu Garsonu ir kitais. Su daugeliu kompozitorių bei atlikėjų įrašė muziką kino filmams, televizijos ir radijo programoms bei reklamos filmukams.

Roko gitaros įgūdžius suderinęs su meile braziliškai muzikai, skambančiai net jo atliekamose funkžanro kompozicijose, Kipas Reedas tapo nepaprastai populiariu atlikėju. Jis yra įgrojęs albumus su legendiniais būgnininkais Mikeʼu Clarku, Steveʼu Ferronu, Joeliu Tayloru ir Vinnie Colaiuta. 2007 m. jo kartu su Nancy Wilson įrašytas muzikinis albumas pelnė Grammy apdovanojimą.

ARTŪRO ŠLIPAVIČIAUS PROJEKTAS „DŽIAZAS“ (Lietuva)

Artūras Šlipavičius-Šlipas – rubabas, gitara, vokalas
Linas Cicėnas-Cicas – dailininkas, didžėjus

Džiazo miniatiūros       (Lietuva)

Giedrė Kilčiauskienė – vokalas
Andrej Polevikov – fortepijonas
Vytis Nivinskas – kontrabosas
Darius Rudis – mušamieji

IBRAHIM FERRER JR. ir „La Cuban Latin Group“  (Kuba, Argentina)

IBRAHIM FERRER KINDELAN (Kuba) – vokalas
JORGE ALBERTO LOPEZ ALABA (Kuba) – saksofonas, klavišiniai, pritariantis vokalas, meno vadovas
RAUL ALEXIS MONTEAGUDO VINAJERA (Kuba) – fortepijonas, pritariantis vokalas
SERGIO ANDRES MORAN (Argentina) – būgnai, perkusiniai
MARTIN ERNESTO MORALES (Argentina) – bosinė gitara, Kubos gitara
CRISTIAN GABRIELCECCARDI (Argentina) – perkusiniai, pritariantis vokalas

Trio „VEIN“ ir Janas Maksimovičius (Šveicarija, Lietuva)

Michael Arbenz – fortepijonas
Thomas Lähns – kontrabosas
Florian Arbenz – būgnai
Janas Maksimovičius – saksofonas

DANIIL KRAMER ir ROMAN MIROSHNICHENKO  (Rusija)

Daniil Kramer – fortepijonas
Roman Miroshnichenko – gitara

Art of Trio         (Japonija, Estija)

Ryo Kawasaki – gitara
Toivo Unt – kontrabosas
Aivar Vassiljev – mušamieji

Shinkarenko Jazz 5 (Lietuva)

Vytautas Labutis – saksofonai
Valerijus Ramoška – trimitas ir fliugelhornas
Dainius Pulauskas – klavišiniai
Linas Būda – mušamieji
Leonidas Šinkarenko – bosinė gitara

Koncerto viešnia:

Maria McTurk – vokalas (Danija)

Mo’Blow                   (Vokietija)

Felix F. Falk – saksofonas, perkusija
Matti Klein – klavišiniai, Fender Rhodes
André Seidel – mušamieji
Tobias Fleischer – bosinė gitara

Midnight Riffs                 (Lietuva, JAV, Rusija)

Vladimiras Čekasinas – saksofonai
Andrej Kondakov – klavišiniai
Leonidas Šinkarenko – bosinė gitara
Bruce Cox – mušamieji

Nathaniel Facey – Rick James – Marijus Aleksa (Lietuva, Didžioji Britanija)

Nathaniel Facey – alto saksofonas
Rick James – bosinė gitara
Marijus Aleksa – mušamieji

Lo’Jo                  (Prancūzija)

Nadia Nid El Mourid – vokalas, perkusija
Yamina Nid El Mourid – vokalas, soprano saksofonas, perkusija, kamel n’goni
Denis Péan – vokalas, klavišiniai, armonikėlės, sempleris
Richard Bourreau – smuikas, imzad, kora
Kham Meslien – bosinė gitara, kontrabosas
Baptiste Brondy – mušamieji

Tadas Dešukas ir “Baisios stygos”        (Lietuva)

Tadas Dešukas – smuikas
Vytis Nivinskas – kontrabosas
Paulius Volkovas – gitara
Vytis Vainilaitis – mušamieji

Domas Aleksa & D’Orange            (Lietuva)

Domas Aleksa – bosinė gitara
Aleksandr Raičenok – saksofonas
Vytis Smolskas – klavišiniai
Mindaugas Vadoklis – trimitas
Marijus Aleksa – mušamieji

Infiltrators DUO                (Lietuva)

Jan Maksimovič – saksofonai
Dmitrij Golovanov – klavišiniai

Jacob Karlzon Trio                (Švedija)

Jacob Karlson – fortepijonas
Hans Andersson – kontrabosas
Jonas Holgersson – mušamieji

“Keksi” ir Algirdas Šuminskas                   (Lietuva, Latvija)

Alexander Sirtsov “Muravey” – bosinė gitara
Roman Vendin – klavišiniai, vokalas
Juris Skrajans – gitara
Arturs Reirs – mušamieji
Eduards Raubiško – ten.saksofonas
Sandris Skeranskis – trimitas
Uldis Ziedins – trombonas
Algirdas Šuminskas – vokalas

Maestro                    (Lietuva)

Algis Kilis – saksofonai
Donatas Bukauskas – trombonas
Arnoldas Jankūnas – klavišiniai
Edmondas Federavičius – mušamieji
Paulius Stonkus – bosinė gitara

Melosolex                (Prancūzija)

Denis Charolles – mušamieji, trombonas, vokalas ir kt. instr.
Fred Gastard – bosinė gitara, saksofonai, sintezatorius ir kt.
Vincent Peirani – akordeonas

Dainius Pulauskas Group            (Lietuva)

Dainius Pulauskas – fortepijonas, klavišiniai
Valerijus Ramoška –  trimitas
Rimantas Brazaitis – ten. saksofonas
Kęsturis Vaiginis – saksofonai
Leonid Šinkarenko – bosinė gitara
Linas Būda – mušamieji

“Nida Jazz Maratonas”:
Dainiaus Pulausko ir Kęstučio Vaiginio kvartetas             (Lietuva, Estija)

Dainius Pulauskas – klavišiniai
Kęstutis Vaiginis – saksofonai
Toivo Unt – kontrabosas
Linas Būda – mušamieji

Mockūno True Vacation Troubadours  (Lietuva)

Liudas Mockūnas – saksofonai
Leonardas Bėkša – trimitas ir sintezatoriai
Eugenijus Kanevičius – kontrabosas
Arkadijus Gotesmanas – mušamieji
Kolektyvo svečias Valerijus Ramoška – trimitas

Jan Maksimovich Group

Jan Maksimovich – saksofonai
Dominykas Vyšniauskas – trimitas ir fliugelhornas
Mantas Augustaitis – mušamieji
Paulius Adomėnas – bosinė gitara

s_lt_5_10_10 s_lt_5_10_9 s_lt_5_10_8 s_lt_5_10_7 s_lt_5_10_6 s_lt_5_10_5 s_lt_5_10_4 s_lt_5_10_3 s_lt_5_10_2 s_lt_5_10_1

QU5 PROJECT    (Lietuva)

Valentina Jaronskaja – klavišiniai, vokalas
Rūta Švipaitė – vokalas
Nerijus Bakula – akordeonas
Romas Morkūnas – akordeonas
Audrius Pazniokas – bosinis akordeonas
Andrius Kairys – mušamieji

KEKSI    (Latvija)

Alexander Sirtsov „Muravey“ – grupės įkūrėjas ir vadovas, bosinė gitara
Roman Vendin – klavišiniai, vokalas
Juris Skrajans – gitara
Arturs Reirs – mušamieji
Eduards Raubishko – tenorinis saksofonas
Zintis Zvarts – tenorinis saksofonas
Sandris Skeranskis – trimitas
Uldis Ziedins – trombonas

Romero & Roman Guitar Duo    (JAV, Rusija)

Hernán Romero – gitara
Roman Miroschnichenko – gitara

Frank McComb Band     (JAV, Olandija, Vokietija, Lietuva)

Frank McComb – vokalistas ir pianistas
Tim Dudek – mušamieji
Agnė Petkutė – bosinė gitara
Ferial Karamat Ali – klavišiniai
Jasper Goedman – perkusiniai

„Shinkarenka jazz 4“    (Lietuva)

Leonidas Šinkarenka – bosinė gitara
Dainius Pulauskas – klavišiniai
Valerijus Ramoška – trimitas, fliugelhornas
Linas Būda – mušamieji
Kęstučio Vaiginio džiazo projektai   (Lietuva, Filipinai)
Kęstutis Vaiginis – saksofonas
Robin Aristorenas – gitara (Filipinai)
Domas Aleksa – bosinė gitara
Marijus Aleksa – mušamieji

s_lt_5_9_21 s_lt_5_9_20 s_lt_5_9_17 s_lt_5_9_16 s_lt_5_9_15 s_lt_5_9_14 s_lt_5_9_13 s_lt_5_9_12 s_lt_5_9_11 s_lt_5_9_10 s_lt_5_9_9 s_lt_5_9_8 s_lt_5_9_7 s_lt_5_9_6 s_lt_5_9_5 s_lt_5_9_4 s_lt_5_9_3 s_lt_5_9_2 s_lt_5_9_1

Liepos  31d. – Rugpjūčio 17d.

Liudo  Mockūno džiazo  kvartetas
(Lietuva)

Yuval Ron and Residents Of The Future”
(Izraelis)

Sergej Manukian trio
(Rusija)

V. Čekasinas ir „L.Šinkarenko jazz 4“ Flying Dutchman
(Lietuva)

Ferial Karamat Ali quartet
(Olandija)

Kauno bigbendas (vad. R.Grabštas) ir Laase Lindgren
(Lietuva-Švedija)

Dainiaus Pulausko kvartetas
(Lietuva)

Jano Maksimovičiaus kvartetas
(Lietuva)

s_lt_5_8_6 s_lt_5_8_5 s_lt_5_8_4 s_lt_5_8_3 s_lt_5_8_2 s_lt_5_8_1

2007 08 02 – 08 19

„Jay Ashby & Andy Snitzer Jazz Sextet“
(JAV, Didžioji Britanija, Rusija, Švedija)

LaGaylia Frazier ir „LRT Grupė“
(JAV, Lietuva)

Vladimiras Čekasinas ir „Leonid Šinkarenko Jazz 4“ – „Vandens fantazija“
(Lietuva)

„Jazz Duo“ – Lembit Saarsalu ir Leonid Vintskevič
(Estija, Rusija)

Vokalinė jaunimo grupė „Kivi“
(Lietuva, vadovė Danguolė Aukselienė)

Džiazo kvintetas „Riot“
(Lietuva)

Leonid Šinkarenko Jazz 4“
(Lietuva)

„Herbie Kopf Jazz Quartet“
(Šveicarija, Lietuva)

Kęstučio Vaiginio kvartetas
(Lietuva)

s_lt_5_7_16 s_lt_5_7_15 s_lt_5_7_14 s_lt_5_7_13 s_lt_5_7_12 s_lt_5_7_11 s_lt_5_7_10 s_lt_5_7_9 s_lt_5_7_8 s_lt_5_7_7 s_lt_5_7_6 s_lt_5_7_5 s_lt_5_7_4 s_lt_5_7_3 s_lt_5_7_2 s_lt_5_7_1

2006 07 28 – 08 20

Kęstučio Vaiginio kvartetas (Lietuva):

Kęstutis Vaiginis, Dainius Pulauskas, Eugenijus Kanevičius ir Darius Rudis

Jonas Kullhammar kvartetas (Švedija):

Jonas Kullhammar, Torbjörn Gulz, Torbjörn Zetterberg ir Janne Kullhammar

„Doudi Jazz Band“ (Lietuva):

Vytautas Grubliauskas, Algis Kilis, Arnoldas Jankūnas, Romualdas Malinauskas ir Edmundas Federavičius

„Pori Jazz All Stars“, Bianca Morales & Ted Curson (Suomija):

Zhenia Gimer, Jyrki Kangas, Reiska Laine, Bianca Morales ir Ted Curson

„Apple Tea“ (Baltarusija):

Igor Satsevič, Igor Lytij, Andrej Klešiov, Maksim Pugačiov, Michail Filipenia, Aleksandr Sapega

Vladimiras Čekasinas ir Vilniaus kolegijos džiazo ansamblis (Lietuva):

Vladimiras Čekasinas, Giedrė Kilčiauskienė, Božena Buinickaja, Ana Čekasina, Tadas Dešukas, Domantas Žostautas, Mantas Augustaitis, Ieva Jasponytė, Viktorija Petkova ir Veronica Putjato

„Leonid Šinkarenko Jazz 4“ (Lietuva):

Leonidas Šinkarenka, Dainius Pulauskas, Valerijus Ramoška ir Linas Būda

Roman Mirošničenko kvartetas (Rusija):

Roman Mirošničenko, Oleg Kroll, Aleksandr Boldyrev ir Valerij Černok

 

s_lt_5_6_15 s_lt_5_6_14 s_lt_5_6_13 s_lt_5_6_12 s_lt_5_6_11 s_lt_5_6_10 s_lt_5_6_9 s_lt_5_6_8 s_lt_5_6_6 s_lt_5_6_5 s_lt_5_6_4 s_lt_5_6_3 s_lt_5_6_2 s_lt_5_6_1

2005 07 29 – 08 15

„Cappella’A“ (Lietuva):

Aušra Smičiūtė, Kristina Jatautaitė, Rasa Veretenčevienė

(Rasa Serra) ir  Mindaugas Putna

„Dainius Pulauskas Group“ (Lietuva):

Dainius Pulauskas, Valerijus Ramoška, Eugenijus Jonavičius, Rimantas Brazaitis, Leonidas Šinkarenka, Arkadijus Gotesmanas ir Linas Būda

„Fin Est Trio“ (Suomija, Estija):

Jarmo Savolainen, Toivo Unt ir Markku Ounaskari

Roman Mirošničenko trio (Rusija):

Roman Mirošničenko,  Aleksandr Boldyrev ir Ilja Pokrovskij

„Vladimir Čekasin Big Band“ (Lietuva, Vokietija, Izraelis, Japonija)

Michailas Jablonskis ir džiazo kvartetas (Lietuva):

Valerijus Ramoška, Olegas Molokojedovas, Leonidas Šinkarenka ir Arvydas Jofė

Dainius Pulauskas, Eugenijus Jonavičius, Leonidas Šinkarenka ir Linas Būda(Lietuva)

Rasa Veretenčevienė (Rasa Serra) ir džiazo kvartetas (Lietuva):

Valerijus Ramoška, Olegas Molokojedovas, Leonidas Šinkarenka ir Arvydas Jofė

2004 08 01 – 15

„Summer Union” (JAV, Lietuva, Rusija):

Eve Cornelious, Leonidas Šinkarenka, Leonidas Vintskevičius, Vytautas Labutis ir Arvydas Jofė

Neda Malūnavičiūtė ir džiazo kvartetas (Lietuva, Rusija):

Leonid Vintskevič, Nikolaj Vintskevič, Leonidas Šinkarenka ir Arvydas Jofė

Aleksandr Raičenoks, Valerijus Ramoška, Leonidas Šinkarenka, Linas Būda ir Michailas Jablonskis (Lietuva)

2003 07 30  – 08 30

„Klaipėda Swingers Dixieland“ (Lietuva):

Vidmantas Budreckis, Kazys Vainauskas, Donatas Bukauskas, Algis Kilis ir Edmundas Federavičius

Vilniaus savivaldybės choras „Jauna Muzika“ (Lietuva, vadovas Vaclovas Augustinas)

Indijos klasikinės muzikos atlikėjų trio (Latvija, Lietuva):

Sergej Ancupov, Liudmila Žurkova ir Rytis Kamičaitis

Karoliniškių vaikų muzikos mokyklos bigbendas (Lietuva, vadovas Eugenijus Vedeckas)

„Jazz-Five“ (Lietuva, Rusija, Filipinai):

Leonid Vintskevič, Nikolaj Vintskevič, Robin Gaerlan, Leonidas Šinkarenka, Arvydas Jofė ir Vladimiras Čekasinas su Brigita Bublyte ir Egle Mikulionyte

Vita Rusaitytė, Saulius Šiaučiulis, Valerijus Ramoška, Leonidas Šinkarenkair Linas Būda (Lietuva)

Michailas Jablonskis, Dainius Pulauskas, Vytautas Labutis, Leonidas Šinkarenka ir Linas Būda (Lietuva)

Neda Malūnavičiūtė, Saulius Šiaučiulis, Valerijus Ramoška, Leonidas Šinkarenkair Marius Aleksa (Lietuva)

2002 08 02-26

„Leonid Šinkarenko Jazz 4“ (Lietuva):

Leonidas Šinkarenka, Dainius Pulauskas, Valerijus Ramoška ir Linas Būda

Michailas Jablonskis ir Leonido Šinkarenkos džiazo kvartetas (Lietuva):

Leonidas Šinkarenka, Artūras Anusauskas, Aleksandras Fedotovasir Linas Būda

Vytauto Labučio, Leonido Šinkarenkos ir Arvydo Jofės trio (Lietuva)

Neda Malūnavičiūtė ir džiazo kvartetas(Lietuva):

Saulius Šiaučiulis, Vytautas Labutis, Leonidas Šinkarenka ir Gediminas Laurinavičius.

2001 08 03-12

Neda Malūnavičiūtė ir Leonido Šinkarenkos džiazo kvartetas (Lietuva):

Leonidas Šinkarenka, Artūras Anusauskas, Aleksandras Fedotovas ir Linas Būda