YILIAN CAÑIZARES BAND

Kuba, Šveicarija, Argentina, Venesuela

KONCERTAS – Rugpjūčio 5 d., 20.30 val.

Koncerto vieta: Nidos švyturys

Bilietai parduodami TIKETA ir prie įėjimo į renginį.

Prieš kiekvieną pasirodymą Yilian Cañizares pagerbia protėvius. Uždegamos žvakės, mintyse aidi maldos. Prigęsta šviesos, pirmiausia scenoje įsitaiso grupės nariai. Galiausiai įžengia pati Ylian.

„Šis ritualas padeda susikaupti. Muzika srūva manimi ir pasiekia klausytojus, net jeigu nesuprantu jų kalbos.“ – sako nuotaikingoji Kubos atlikėja.

Girdėjusieji Yilian ugninį džiazo, klasikos, afrokubietiškų ritmų derinį, šiurpuliukus keliantį balsą liudija, kad jos pasirodymai keičia žmogų. Už 2013 m. pačios prodiusuotą albumą „Ochumare“ ir 2015 m. išleistą „Invocación“ Yilian pelnė naujas ribas ir muzikos horizontus kuriančios atlikėjos reputaciją. Dėl charizmos, darnios įtakų įvairovės ir lengvumo Prancūzijos savaitraštis „La Novel Observateur“ jai suteikė Metų atradimo titulą.

„Mano garsas atspindi prigimtyje užkoduotų skirtingų kultūrų turtingumą. Esu moteris iš Kubos, muzikantė ir pasaulio pilietė“ – save apibūdina Ylian.

Ylian užaugo Vedade, Havanos Revoliucijos aikštės kaimynystėje. Nuo pat vaikystės ją lydi gitara grojančio senelio ir dainuojančios mamos prisiminimai. Kiekvieną savaitgalį su tėvais mergaitė lankydavo klasikinės muzikos, džiazo koncertus.

Keturiolikos metų Ylian pelnė stipendiją studijuoti Karakase, Venesueloje. Ten ją pastebėjo vizituojantis dėstytojas iš Šveicarijos ir pakvietė išbandyti jėgas Lozanoje. Tai pakeitė vokalistės gyvenimą ir kilstelėjo jos gebėjimus į naują lygmenį. „Aš buvau įkvėpta prancūzų smuikininko Stephano Grappelli. Norėjau išversti jo visatą į savo muzikos kalbą“ – prisimena dainininkė.

Kartu su muzikantais iš Vokietijos, Venesuelos, Šveicarijos Ylian laimėjo prestižinio Montreux džiazo festivalio konkursą. 2011 m. puošė Gileso Petersono projektą „Havana Cultura“, pasirodė vienoje scenoje su Omaru Sosa ir Ibrahimu Maloufu.

 

Yilian Cañizares – menininkė, vienodą aistrą jaučianti klasikinei muzikai, džiazui, salsai ir hiphopui, viso pasaulio ritmams, smuiko garsais ir balsu išreiškianti save taip, kaip tik orkestras temoka.

 

Daugiau apie YILIAN CAÑIZARES BAND