ESTER RADA

IZRAELIS

Ester Rada, iš Etiopjos kilusi Izraeilio dainininkė, kritikų vadinama egzotišku perlu, kurios muzikoje alsuoja džiazo, funk‘o, hip-hop, soul‘o aistringi ritmai.

Savo, kaip dainininkės karjerą ji pradėjo ne scenoje, o kariuomenėje. Neturtingų emigrantų iš Afrikos dukra dainavo kariniame orkestre. Izraelyje ji pirmiausia tapo žinoma kaip televizijos serialų ir teatrų aktorė. Vėliau ji subūrė savo grupę ir koncertuodavo madinguose Tel Avivo klubuose.

2013 metais ji išleido savo pirmąjį mini albumą „Live Happens“, kuris sužavėjo kritikus spalvingų įvairių kultūrų derinimu. Ester buvo nominuota MTV Europos apdovanojimui. Tai atnešėjai tarptautinį pripažinimą. Australijoje, Kanadoje, JAV, Europoje gastroliuojanti žvaigždė pristatoma kaip „naujoji Artimųjų Rytų muzikos siela“, nepriskiria savęs vienai šaliai ar žemynui. Ji laiko save pasaulio piliete, o jos su puikia kolegų komanda, atliekama muzika yra įvairių šalių kultūrų, egzotiškų ritmų fejerverkas, sproginėjantis didžiausių pasaulio festivalių scenose.

Praėjo penkeri metai nuo „Ester Rada“ debiutinio albumo išleidimo, penkeri metai kuriuos ji praleido koncertuodama įvairuose žemynuose. Ji drąsiai ėmėsi kiekvieno įsivaizduojamo etapo: nuo didelių festivalių Prancūzijoje iki Mauricijaus klubo nuo olimpinių žaidynių Rio de Žaneire iki Glastonberio festivalio. Visame pasaulyje ji gauna dėmesio iš svarbiausių žiniasklaidos priemonių (BBC UK, Liberation ir pan.).

Naujasis albumas „Different Eyes“ leis mums pamatyti „Ester Rada“ kitomis akimis, ne sji neria gylyn į soul‘o ir R&B stilius. Ankstesni albumai mums atskleidė visą spalvų paletę Ester muzikinių įtakų, nuo džiazo iki Etiopijos etninės muzikos. Šis albumas pasirinkęs keletą spalvų kviečia pasinerti visa esybe į jas. Ester prodiuseris SHUZ (Yoni Levin) apjungia gyvus instrumentus ir elektroninę muziką į vieną skambesį, pasaulį.

Išskirtinio  balso dainininkė, niekda nenuvilianti savo gerbėjų, šiemet su nekantrumu laukiama ir festivalio „Nida Jazz Maratonas 2018” publikos.

Rugpjūčio 3, koncerto pradžia 20:30 val.  prie Nidos švyturio